Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenek şüphesiz Kanada dil okulları programlarıdır. Kanada’nın güvenli bir ülke olması ve uluslararası öğrencilere karşı büyük bir destek olması gibi sebeplerden dolayı tercih edilecek ilk ülkedir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ve ideal sürelerde eğitim programları sunulması bir başka avantajdır.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok farklı seçenek vardır. Aynı zamanda dil eğitimini tamamladıktan sonra Kanada kolejleri veya sertifika programları gibi programlara devam edebilirler. Akademik programlarda çalışarak eğitim alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Dil Okulları

4 hafta süreden başlayan programlar ve başlangıç seviyesinden itibaren öğrencilere dil eğitimi programları sunulmaktadır. Kanada’nın en büyük şehri Toronto başta olmak üzere Vancouver, Ottawa ve Montreal’de eğitim alabilirsiniz. İngilizce ya da Fransızca eğitim programları mevcuttur. Kanada dil okulu programları tamamen öğrencilerin beklentileri ve ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir

  • Kanada dil okulu fiyatları, alternatifi ülkelere kıyasla çok daha avantajlıdır. %40’a kadar avantajlı eğitim maliyetleri sunar.
  • Ülke dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir.
  • Ülke göçmen dostudur. Aynı zamanda dünyanın en yaşanabilir şehirlerine sahiptir.
  • Teknolojik ve konforlu kampüslere sahiptir.
  • Öğrenciler, seçecekleri türde konaklama olanağına sahiptir.
  • Dil eğitimi sonrasında alternatif eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Kolejler

Başarılı bir kariyerin altın anahtarı şüphesiz Kanada kolejleridir. Mesleki alanda eğitim programları sunulur. Kariyer odaklı teorik ve pratik eğitimlerle birlikte eğitimler sunar. Devlete ait ve özel kolejler mevcuttur. İşletme, pazarlama, tasarım ve bilişimle ilgili oldukça çeşitli eğitim imkanları vardır.

Kolejlerin kabul şartları; Katılım sağlayacağınız programlarına göre değişiklik gösterir. Aranılan diploma puanına ve yeterli seviyede dil bilgisi zorunludur. Kanada dil okulu programlarına katılan ve ilgili eğitimi alan öğrenciler; IELTS ya da TOEFL sınavına girmeden Kolej ya da üniversite eğitimine devam edebilirler. Hem lise mezunları, hem üniversite mezunları kolej programlarına katılabilirler.

Kanada Dil Okulları Ve Kolejler

Kanada dil okulları programlarına katılan öğrencilerin, sonrasında kolejlere devam edebileceğini biliyor muydunuz ? Dil okulu programlarında İngilizce ya da Fransızca eğitimi aldıktan sonra IELTS ya da TOEFL sınavına girmenize gerek kalmadan kolej programlarına devam edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Kanada kolejlerinde çalışma iznine sahip olacaksınız. Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin devamında göçmenlik programlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

 Kanada Kültür Merkezi İle Güvenle Başvurun

Eğitim başvurularının yorucu ve kafa karıştırıcı gözüktüğünü biliyoruz. Kanada Kültür Merkezi, eğitim başvuruları alanında profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Merkezimize özel fiyatlar ve ayrıcalıkla başvuru imkanlarıyla bu süreci kolayca aşabiliriz.