Kanada Hükümeti, 2025 yılına kadar 1,5 Milyon göçmen kabul edeceklerini duyurmaya hazırlanıyor. 

Yurtdışında yeni bir yaşam kurmak ve yeni bir ülkede yaşamlarına devam etmek için en iyi seçenek Kanada’dır. Özellikle ülkemizdeki insanların başta dil eğitimi için Kanada dil okulu programları olmak üzere birçok alternatife yöneliyor. Bunun en önemli sebeplerinden biriside sunulan yüksek eğitim ve yaşam kalitesidir.

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisi olması, yüksek yaşam kalitesi tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisidir. Birde Kanada göçmenlik programlarının aktif olarak devam ettiğini ve birçok profile uygun başvuru kategorisi olduğunu göz ardı etmemek gerek.

Kanada, iş gücü kıtlığını hafifletmek ve yaşlanan iş gücünü dengelemek amacıyla harekete geçti. Kanada Göçmenlik, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser yaptığı açıklamada, Başbakan Justin Trudeau’nun hükümetinin 2023’te 465 bin, 2024’te 485 bin ve 2025’te 500 bin olmak üzere toplam 1 milyon 450 bin göçmenin ülkeye kabul edilmesinin hedeflediğini aktardı. Söz konusu göçmenlik hedefi ile Kanada nüfusunda yüzde 4’lük artış bekleniyor. Kanada’nın daha fazla insana ihtiyacı olduğunu aktaran Fraser, “Göç bizim yaptığımız bir şey değil. Biz kimiz?” ifadelerini kullanarak, “Bu yılın göçmenlik planı, işletmelerin ihtiyaç duydukları işçileri bulmalarına yardımcı olacak, Kanada’yı uzun vadeli başarımıza katkıda bulunacak bir yola sokacak. Şiddet, savaş ve zulümden kaçan savunmasız insanlara yönelik önemli taahhütlerde bulunmamıza izin verecek” dedi.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-gocmenlik/