Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisidir. Güvenli bir ülke oluşu ve eğitim maliyetleri tercih edilmesindeki en önemli sebeptir. Genç yaştan itibaren öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik oldukça çeşitli eğitim programları sunulmaktadır. Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler muhakkak Kanada vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Kanada eğitim programları öğrencilere başka hiçbir ülkede tanınmayan fırsatlar sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’ye oranla çok daha avantajlı eğitim maliyetleri ve süresince sunulan fırsatlar göz önünde bulundurulduğunda ne kadar avantajlı olduğunu çok daha iyi anlayabiliriz.

Üniversiteler & Kanada Vizesi

 Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına baktığımızda karşımıza birçok Kanada üniversitesi çıkmaktadır. Toronto üniversitesi, McGill üniversitesi, Montreal üniversitesi en popüler üniversiteler arasındadır.  Öğrencilerin hayallerine ve ihtiyaçlarına yönelik oldukça çeşitli eğitim programları vardır.

Üniversite eğitimi öncesinde herhangi bir sınava girmeye gerek kalmadan, öğrencilerin geçmiş eğitim başarıları göz önünde bulundurularak okul kabulleri gerçekleştirilmektedir. Sanılanın aksine bu süreç zor değildir.  Temel şartlar karşılandığı takdirde ve Kanada vizesi sahibi olarak kolayca eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Üniversite fiyatları yıllık 14.000 Kanada Doları ile 25.000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir. Ücretler yıllık olarak ödenmektedir. Bu ücretlerle; Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere’deki üniversitelere kıyasla çok daha avantajlıdır.

Eğitim Süresince Yarım Zamanlı, Eğitim Sonrasında Tam Zamanlı Ve Sonrasında Çalışma İzni

Kanada’da üniversite ve belli programlara katılan öğrencilere sunulan birçok fırsat vardır. Bunlardan en önemlisi şüphesiz; Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı, ardından göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz. Kanada’da eğitim almış olmanız ve deneyime sahip olmanız sebebiyle göçmenlik sürecine bir adım önde başlayacaksınız.

Kanada Vizesi Ve Üniversitelere Güvenle Başvurun

Üniversitelere başvuru yapılırken tüm adımlar dikkatli atılmalıdır. Başvuru yapmak isteyen kişileri bekleyen birçok süreç ve adım vardır. Eğitim başvurusunun yapılması, kabul mektubunun alınması, konaklamaların ayarlanması ve en önemlisi Kanada vizesi alınmasıdır. Üniversitelerden, kabul aldıktan sonra Kanada vize başvurusu gerçekleştirilir.

Bir üniversiteden kabul almanız, kesin olarak vize sahibi olacağınız anlamına gelmez.  Vize başvurusu yapılırken tüm adımlar ve işlemler profesyonel danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimi ve tecrübesiyle Kanada vizesi alanında profesyonel danışmanlık hizmetleri sunar. Merak ettiğiniz tüm sorular için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.