Kanada dil okullarına başvurunuzu İstanbul’dan veya İstanbul’da gelmenize gerek kalmadan Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle sunulan ekonomik eğitim programları ve öğrenciler için oldukça avantajlı olan programları göz önünde bulundurduğumuzda Kanada dil okullarının tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasındadır.

Kaldığınız süre boyunca güvenli ve konforlu seçenekler sunulmaktadır.

 Kanada Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi Olan Kanada Kültür Merkezi ile İstanbul’a Gelmenize Gerek Kalmadan Başvuru İşlemlerinizi Kolaylıkla Gerçekleştirebilirsiniz.

 Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 Kanada Dil Okulları İstanbul’dan Başvuru

4 haftadan başlayan sürelerle eşsiz dil eğitimi sunan Kanada dil okullarına başvuru işlemleri yapılırken tüm adımlar atılırken muhakkak profesyonel destek alınmalıdır. Eğitim programı, konaklama seçimi gibi birçok faktör daha Kanada’da bulunduğunuz sürece eğitim programınızı etkileyecektir.

İstanbul, İstiklal Caddesindeki merkezimize gelerek Kanada Kültür Merkezi ile güvenle başvurabilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi ile başvurularınızı İstanbul’a gelmeden Güvenle Gerçekleştirebilirsiniz.

“Kanada dil okulları başvurusu nasıl yapılır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.
Kanada Kültür Merkezi ile Kanada Dil Okullarına Tüm Türkiye’den, Ofisimize Gelmenize Gerek Kalmadan Güvenle Başvurabilirsiniz.
Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Dil Okulu Programları Ne Zaman Başlar ?

Kanada dil okulu programlarının sabit bir başlangıç zamanı yoktur. Genellikle her pazartesi günü dersler başlamaktadır.  Okullar genellikle saat 09:00 gibi başlamakta, öğleden sonraya kadar devam etmektedir.

Kanada’nın En İyi 11 Dil Okulu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

 

Kanada’da yaşam mastaflarını bir kaç kalemde incelemek çok daha faydalı olacaktır.  Konaklama seçenekleri aşağıda yer almaktadır.

 Kanada’da Yaşam Masrafları

Kanada’da yaşam masraflarını etkileyen faktörler vardır. Bunlardan biriside hangi eyalet/şehri tercih ettiğinizdir. Alacağınız ürün/hizmetin fiyatının değişiklik göstermesindeki en önemli etkenlerinden biriside budur.

Ortalama bir öğle yemeğinin kişiye maliyeti 10-15 CAD arasında olacaktır. Ancak Kanada Kültürü gereğince genellikle öğle yemekleri evden temin edilmektedir. 

Market fiyatlarıyla ilgili yorum yapmak oldukça zordur. Tamamen özel bir sektör olduğu için kampanyalar ve rekabet fiyatları etkilemektedir. Ortalam fiyatlar: 500 gr. Ekmek: 4 CAD, 12’li Yumurta: 3-5 CAD arasında değişiklik göstermektedir. Birçok kahve zincirinde 3-7 Dolar arasında dilediğiniz kahveyi alma şansınız vardır.

Ulaşım konusu her eyalette farklılık gösterdiği için Toronto şehrinden örnek vermek çok daha faydalı olacaktır.   Yetişkinler için 3.25 CAD, öğrenciler için 2,10 CAD olarak ücretlendirilir. *Ücretler, alınan kararlardan dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Ulaşım paketi alındığı takdirde birim ücreti çok daha fazla düşmektedir. 

Kanada Dil Okulu Süresince Konaklama Ve Konaklama Masrafları

Konaklama seçiminiz maliyeti etkileyecek en önemli etkendir. Maliyetlerin her şehre hatta lokasyona göre dahi değişiklik gösterebileceğini unutmamakta fayda var. Şehir merkezine yaklaştıkça maliyetler artmaktadır.

Kanada Dil Okulu ve Konaklama Başvurularını Kanada Kültür Merkezi ile Gerçekleştirerek Özel Fırsatlardan Yararlanabilirsiniz. Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurunuz.

 Aile yanında konaklama en sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

 Ev kiralama tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

  • Toronto – CAD $1,900
  • Vancouver – CAD $1,950
  • Ottawa – CAD $1,300
  • Montreal – CAD $1,050
  • Edmonton – CAD $1,500
  • Calgary – CAD $1,600

Yurtta konaklama bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak alanında uzman danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini ve merkezimize özel indirimler hakkında bilgi alabilirsiniz.


Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-dil-okullari