Kanada nüfusunun büyük bir bölümü göçmenlerden oluşmaktadır. Tüm dünyadan gelen göçmen adayları kabul edilmektedir. Haliyle ülkede birçok dil konuşulabilir. Peki, Kanada ana dili nedir ?

İngilizce, Kanada vatandaşlarının yaklaşık dörtte üçünün ana dilidir, fakat hem İngilizce hem de Fransızca ülkenin resmi dilleridir ve bütün Kanadalılar ikinci bir dil öğrenmeye teşvik edilirler. Mecliste hem İngilizce, hem Fransızca konuşulmaktadır. Kanada’da Fransızca öğrenenlerin çoğunluğu, İngilizce konuşan Kanada vatandaşlarıdır, fakat son yıllarda Fransızca öğrenmek için ülkeye gelen yabancı öğrencilerin sayısında önemli bir bir artış vardır.

Kanada’nın bazı eyaletlerinde İngilizce daha sık bazılarındaysa Fransızca konuşulmaktadır. Fransızca konuşulan asıl eyaleti Quebec’tir.

Kanada’da eğitim standartları yüksek mi ?

Kanada Ana Dili Nedir ?

Kanada’nın iki resmi dili vardır. Bunlar İngilizce ve Fransızcadır. Ülkede iki dilde eşit konumdadır.

  • Kanada Haklar ve Özgürlükler Beyannamesi belirtir ki:
  • Fransızca ve İngilizce resmi diller olarak birbirine eşittir;
  • Parlamentoda her iki resmi dilde de tartışma yapılabilir;

Kanunlar her iki resmi dilde de eşit otoriteyle yazılacaktır; Parlamento tarafından kurulan herhangi bir mahkemede iki resmi dilde de işlem yapılabilir.

Herkes federal devletten iki resmi dilden istediği ile hizmet alma hakkına sahiptir;
Yeterli sayıya ulaşıldığı takdirde, içinde bulunulan eyalete göre azınlık resmi dili konuşanlar (Fransızca çoğunluğa sahip eyalette İngilizce konuşanlar ya da tam tersi) çocuklarının eğitimini iki resmi dilden istedikleriyle almasını sağlayabilirler.

 

Kanada Resmi Dilleri İngilizce

Amerikan aksanıyla aynı olan Kanada İngilizcesi, ülke üzerinde ağırlıklı konuşulan dildir. Kanadayı diğer İngilizce konuşulan ülkelerden ayıran en büyük özelliği; Kanada dil okulları sayesinde benzersiz ve öğrenme garantili İngilizce eğitimi sunuyor olmasıdır.

Birde diğer ülkelerle (İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri) kıyasla çok daha ekonomik eğitim fırsatı sunması başka bir avantajıdır. Ekonomik fırsatlarla Kanada dil okullarında eğitim almak için BURAYA TIKLAYIN !

Kanada Resmi Dilleri Fransızca

Özellikle Quebec eyaletinde en çok konuşulan dil olma özelliğine sahip olan Fransızca, ülke üzerindeki 2. resmi dildir. Aynı zamanda ekonomik ve benzersiz fırsatlar sunan Kanada Fransızca dil okulları mevcuttur.

Merkezimize özel fırsatlar ve indirimlerden faydalanmak, geleceğe parlak bir adım atmak için iletişime geçebilirsiniz. 

Çalışarak Eğitim Alabileceğiniz Kanada Eğitim Programlarını Öğrenmek İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.