Greater Essex County District School Board, Toronto, Ontario’nun yaklaşık 3,5 saat güneybatısında Windsor Ontario’da bulunmaktadır. Dokuz belediyede okullarımız var: Windsor, LaSalle, Amherstburg, Tecumseh, Lakeshore, Essex, Kingsville, Leamington ve Pelee Island.

Topluluğumuz, Kanada’daki en çeşitli üçüncü şehirdir. Okullarımızda birçok farklı ulusun temsil edildiğini göreceksiniz.

Ortaokul programımız 14-18 yaş arası öğrenciler için mevcuttur. Öğrenciler 12. sınıfın tamamlanmasının ardından Ontario Ortaokul Diploması ile mezun olacaklardır.

Şu anda okullarımızda küçük bir uluslararası öğrenci popülasyonumuz var ve onlar çeşitli ülkelerden geliyorlar. Henüz İngilizce dilinde yeterli olmayan öğrenciler için olağanüstü bir İkinci Dil Olarak İngilizce programımız var. Muskoka Languages ​​International, aile yanında konaklama sağlayıcımızdır ve ev sahibi ailelerin seçiminde çok titizdir. Kanada kültürüne dalacağınızı ve aileden biri olarak muamele göreceğinizi biliyoruz.

Topluluklarımızda güzel park alanlarımız ve yeşil alanlarımız var. Windsor’daki nüfusumuz yaklaşık 210.890’dır ve çevredeki Essex County topluluklarını da dahil ederseniz, yaklaşık 400.000 kişilik bir nüfusa sahibiz. GECDSB, tüm politikalarına, programlarına ve uygulamalarına yansıyan demokratik adalet, eşitlik, kapsayıcılık ve herkese saygı değerlerine bağlıdır. GECDSB, daha fazla eşitliğin daha fazla öğrenci başarısı anlamına geldiğini anlıyor.

 Greater Essex County District School Board Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2014

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Yaz Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı: 70

Uluslararası öğrenciler için liseler: 13

Toplam Öğrenci: 36.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 275

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  9-12

En yakın havaalanı:  Windsor veya Toronto (Ontario) veya Detroit (ABD)

 Greater Essex County District School Board Nerede

Adres:
451 Park Street West
Windsor, Ontario, Kanada
N9A 6K1

Havaalanı:  Windsor, Detroit Metro veya Toronto Pearson

Greater Essex County District School Board Konaklama

Uluslararası bir öğrenci olarak, Kanada’ya yeni gelme deneyiminize geçişte size destek olacak yerel bir aile tarafından barındırılacaksınız. Ev sahibi aile, evinizden uzakta eviniz olacak ve size Kanada kültürünü, geleneklerini ve İngilizcesini deneyimleme fırsatı sunacaktır.

Misafirperver aile yanında kalan ailelerimiz, öğrencileri anavatan kültürlerini ve deneyimlerini ev sahibi aile ile paylaşmaya davet ediyor. Doğru evde olmak başarı için çok önemlidir ve bunun öneminin farkındayız, bu yüzden uluslararası öğrencimizi onun için en uyumlu ve en iyi evle eşleştirmeye büyük özen gösteriyoruz. Greater Essex County Bölge Okul Kurulu, aile yanında konaklama hizmetleri sağlamak için Muskoka Languages ​​International ile bir ortaklığa sahiptir.

Muskoka Languages ​​International, öğrencilere güvenli, özenli ve besleyici bir ev ortamı sağlar. Öğrencilerin özel bir yatak odası ve düzenli besleyici yemekleri olacak. Muskoka Languages ​​International, bir öğrenciye ev sahipliği yaparak yaptıkları ek masrafları karşılamak için aylık olarak belirlenen mali tazminat alacaktır. Para harcamak öğrencinin ve onun doğal ebeveynlerinin sorumluluğundadır. Ev sahipleri, öğrenciyi kendi çocukları olarak destekler ve onunla ilgilenir ve amaç, onu ailenin gerçek bir üyesi gibi hissettirmektir.

Faaliyetler

Ek olarak, okul drama programları, okul grupları, satranç kulüpleri, çevre kulüpleri gibi birçok ders dışı faaliyetimiz var. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, muhtemelen ilgilendiğiniz bir faaliyetimiz olacaktır.

Kanada lise fiyatları ne kadar ?

Greater Essex County District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  1 Haziran ve 1 Aralık

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: Başlangıç ​​$ 12,400 Ortaokul $ 13,400

1 Dönem Öğrenim Ücreti: İkincil sadece 6,700 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 375 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 900 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!