Kanada’daki dünyaca ünlü Niagara Şelaleleri bölgesinin kalbinde yer alan District School Board Of Niagara (DSBN) eğitim almaya davetlisiniz! DSBN’de sloganımız “Birlikte Başarıya Ulaşmak” dır. Ortaokul düzeyinde, uluslararası öğrenciler, Ontario’daki, Kanada’daki ve dünyanın dört bir yanındaki saygın Üniversitelere ve Kolejlere girmek için akademik olarak iyi hazırlanmışlardır. Akademisyenlere ek olarak, DSBN özel sanatlar ve teknoloji programları ile tanınır ve Robotikte dünya şampiyonudur.

İngilizce dil gelişiminizi sürdürmek, seçilen okul sitelerinde sağlanan kapsamlı ESL desteğimiz aracılığıyla geliştirilir ve anadili İngilizce olan öğrencilerin yüksek bir yüzdesine sahip sınıflara dalacağınız için doğal olarak gerçekleşir.

Niagara’nın iklimi, Ontario’nun diğer bazı bölgelerine göre daha ılımlıdır ve birçok kültürel, eğitim, turistik ve alışveriş mekanı sunan Toronto’dan yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Niagara Bölgesi, 12 topluluğa yayılmış 500.000 nüfusu ile size yaşamak, ders çalışmak ve eğlenmek için güvenli ve daha stressiz bir ortam sunacak.

Niagara’daki aileler, yeni bir kültüre uyum sağlarken ihtiyaç duyacağınız bakımı ve desteği sağlamak için isteklidir. Ev sahibi aileler iyi bir şekilde taranır ve bölgedeki profesyonel bir aile yanında konaklama kuruluşu tarafından denetlenir.

Öğrenciler Diledikleri Bir Sınıftan Kanada Liselerine Geçiş Yapabilir Mi ?

Program Ayrıntıları

Program:  2005

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Yaz Kampı, Kış Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  97

Uluslararası öğrenciler için liseler:  18 lisenin tamamı çeşitli seviyelerde ESL desteği sunar

Toplam Öğrenci:  36.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  150

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı:  Toronto – Pearson Uluslararası Havaalanı (1 saat uzaklıkta)

District Board Of Niagara Nerede

Dünyaca ünlü Niagara Şelalelerine ev sahipliği yapan Niagara Bölgesi’nin kalbinde yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler muhteşem Kanada Şelalelerini görmeye ve Büyük Göllerden ikisi, Welland Kanalı sistemi, yumuşak meyveler ve üzüm bağları ve ev sahipliği yapan geniş peyzaj alanları dahil bölgenin doğal coğrafi güzelliğini deneyimlemeye geliyor. Sonbahar, Kış, İlkbahar ve Yaz dört mevsimi boyunca Niagara Gorge’da yürüyüş, Niagara Escarpment parkurlarında bisiklet sürme, buz pateni, hokey oynama, kano, balık tutma ve kamp yapma gibi çok çeşitli açık hava etkinlikleri. Kışın üç ayı tipik olarak kar yağarken, yılın diğer dokuz ayı hoş bir şekilde ılık ve sıcaktır.

Faaliyetler

Tüm ortaokullarda çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler mevcuttur. Bunlar, çeşitli spor, sanat, akademik ve ilgi programlarını içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Kısa vadeli kültür / dil grubu programları için, bir faaliyet paketi müzakere edilecek ve bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerebilir: müzeler, tarihi yerler, Niagara Şelalesi turistik yerler, Toronto ziyareti, açık hava etkinlikleri.

District School Board of Niagara Ücretleri

Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  1 Haziran ve 1 Aralık (daha sonra bizimle iletişime geçin)

Başvuru Ücreti:  Başvuru Ücreti 250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: İkincil $ 14,300 Başlangıç ​​$ 13,300

1 Dönem Öğrenim Ücreti: Ortaokul $ 7,150 Başlangıç ​​$ 6,650
Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!