Viamonde International Student Program, dünyanın her yerinden 14 ile 18 yaş arasındaki öğrencileri ağırlamaktadır. Fransız okul sistemimiz etkileyici bir program çeşitliliği ve güncel sınıf teknolojisi sunar.

Dünyaca ünlü Toronto Bölgesi’nin kalbinde yer alan Viamonde’da eğitim almaya davetlisiniz. Ortaokul düzeyinde, uluslararası öğrenciler, Ontario’daki, Kanada’daki ve dünyanın dört bir yanındaki saygın Üniversitelere ve Kolejlere girmek için akademik olarak iyi hazırlanmışlardır. Akademisyenlere ek olarak, Viamonde özel sanat, spor, iletişim ve teknoloji programları ile tanınır.

Öğretmenlerimiz ve danışmanlarımız uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına özellikle duyarlıdır. Deneyimlerimizden, uluslararası öğrencilerin yeni bir ülkedeki hayata uyum sağlamak için genellikle yardıma ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Personelimiz çeşitli dilleri konuşur ve akademik ve kişisel konularda her zaman dostça rehberlik sunmaya isteklidir. Bu özel danışmanlık ve destek hizmeti öğrencilerimiz ve aileleri tarafından büyük beğeni topluyor.

  • Viamonde, okullarının mükemmelliği ile tanınmaktadır; öğrencileri, standartlaştırılmış testlerde Ontario’da sürekli olarak en iyi sonuçları alır.
  • Ortaokulları birçok özel program sunar (Uluslararası Bakalorya, Spor Akademileri, Bilimler, Güzel Sanatlar, vb.).
  • Tüm öğrenciler, Kanada’nın iki resmi dili olan Fransızca ve İngilizcede ustalaşır.

Neden okullarımızı seçmelisiniz?

  • Ontario Müfredatı ile yüksek kaliteli bir Fransızca eğitim almak için;
  • İngilizce becerilerinizi mükemmelleştirmek için (bir seçenek: iki dilli bir aile yanında kalmak);
  • Güvenli ve sıcak bir ortamda okumak için;
  • Yaşam kalitesiyle dünya çapında tanınan bir ülke olan Kanada’da yaşamayı deneyimlemek.

Conseil scolaire Viamonde Program Ayrıntıları

Kuruluş Tarihi:  2016

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlaşmış Programlar: Uluslararası Bakalorya (IB), Gelişmiş Yerleştirme (AP), STEAM, Spor, Güzel Sanatlar ve Teknoloji, Hokey Kanada becerileri akademisi, Futbol

Eğitim Dili / Dilleri:  Fransızca

Toplam okul sayısı : 55

Uluslararası öğrenciler için liseler: 6

Toplam Öğrenci: 13.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 15

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  9-12

En yakın havaalanı: Toronto Lester B.Pearson (YYZ)

Conseil scolaire Viamonde Nerede

Uluslararası öğrenciler, GTA’daki (Greater Toronto Area) okullarımıza erişebilecekler. Bu harika şehrin banliyölerinde ve yerleşim bölgelerinde ve şehir merkezinde yaşayabilirler. GTA, öğrencilere çok güvenli bir ortamda çok şey sunuyor.

Konaklama

Aile yanında kalma deneyiminin Kanada deneyiminin büyük bir parçası olduğuna ve uluslararası öğrencinin refahı üzerinde önemli bir etkisi olacağına inanıyoruz. Aileler ve öğrenciler, ihtiyaçlarını karşılayan bir aile yanında konaklama sağlayıcısı seçme esnekliğine sahiptir. Gerekirse, Viamonde International bir aile yanında konaklama sağlayıcısı bulma konusunda yardım sağlayabilir.

Faaliyetler

Okullarımızda pek çok aktivite yapılıyor. Uluslararası öğrenciler, istedikleri kulüplere veya okul etkinliklerine katılmaya davetlidir. Okullarımız kültürel (geziler, oyunculuk, müzik, kitap gösterileri, doğaçlama takımı vb.), Spor (voleybol, hokey, futbol / futbol, ​​basketbol, ​​badminton, bisiklet, atletizm vb.) Ve bilimler (çevre, robotik vb.) .) faaliyetler. Okul topluluğuna dahil olmanın ve Kanada kültürünü öğrenmenin iyi bir yoludur.

Conseil scolaire Viamonde Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Eylül – Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  30 Kasım ve 31 Mayıs

Başvuru Ücreti:  500 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  TBD

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  TBD

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  dahil

Yıllık Velayet Ücreti:  TBD

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!