Eastern Ontario French Public School Board (Fransızca CEPEO) Kanada’nın güvenli, güzel ve iki dilli başkenti Ottawa’da bulunmaktadır. Sınıflarımız Fransızca verilirken, bölgedeki birçok etkinlik ve hizmet Fransızca ve İngilizce’dir. Öğrencilerimiz, dünya çapında tanınan Ontario Ortaokul Diploması ile birlikte iki dillilik sertifikası alırlar.

Sizin için bu, bizimle geçirdiğiniz bir yılın sonunda, dünyanın en sık kullanılan iki dili olan Fransızca ve İngilizce becerilerinizi önemli ölçüde geliştireceğiniz anlamına geliyor. Fırsatların zenginliğini hayal edin …

Öğretmenlerimiz ve adanmış irtibat görevlimiz, yeni ortamınızda size yardımcı olmak, çalışmalarınızda başarılı olmak, yeni arkadaşlar edinmek ve deneyiminizi unutulmaz kılmak için zenginleştirici faaliyetlere katılmak için hazırdır.

Uluslararası öğrenciler için çok çeşitli programlar mevcuttur (koşullar geçerlidir):

  • Spor Eğitim Programı: atletizm, basketbol, ​​voleybol, golf, buz hokeyi, kayak, futbol (futbol), tenis, bireysel sporlar;
  • Sanat Programı: görsel ve medya sanatları, dans (bale ve çağdaş), yazı, müzik (enstrümantal ve vokal), tiyatro, film ve televizyon, moda ve tasarım;
  • Uluslararası Bakalorya Programı (IB) ®;
  • Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Programı;
  • Sağlık Programı;
  • Çevre Programı
  • Hazırlık Programı

Okul yılı boyunca, ortaklarımız, Canada Homestay Network ve CAS tarafından seçilen Kanadalı bir ailenin güvenliğinden ve bakımından yararlanacaksınız.

  • Eğitiminize bizimle devam etmek, ödüllendirici bir deneyimin garantisidir. Kısa vadeli bir deneyim edinmek veya birçok üniversitenin kapısını açmaya yardımcı olacak dünya çapında tanınan bir diploma almak için okullarımızdan birine gelin!

Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2013

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Yarıyıl, 3 ay, Yaz Kampı

Uzmanlık Programları:  Uluslararası Bakalorya (IB) ®, Güzel Sanatlar, Spor, Çevre, Sağlık

Eğitim Dili / Dilleri:  Fransızca

Toplam okul sayısı: 43

Uluslararası öğrenciler için liseler:  3

Toplam Öğrenci:  14,500

Toplam Uluslararası Öğrenci: 41

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Ottawa International Airport

Nerede

Kanada’nın başkenti Ottawa, her iki resmi dilin de konuşulduğu iki dilli bir şehirdir: Fransızca ve İngilizce. Emrinizdeki dört okuldan herhangi birinde okumak, her iki dili de sağlam bir şekilde anlamanızı sağlayacaktır.

Konaklama

Öğretim yılı boyunca öğrenci Kanadalı bir aile yanında kalır. Özel bir oda, günde üç öğün yemek ve evin olanaklarına erişim sağlanmaktadır. Öğrenci, Kanadalı bir aileyle birlikte güvenlik ve yaşam bakımının keyfine varacak.

Faaliyetler

CEPEO’nun okulları çok çeşitli kulüpler, müfredat dışı etkinlikler, spor, sanat, müzik, Model UN ve daha fazlasını sunar.

İrtibat görevlimiz, uluslararası öğrenciler için birbirlerini daha iyi tanımaları ve Ottawa bölgesindeki ilginç yerleri ziyaret ederek Kanada kültürü hakkında daha fazlasını keşfetmeleri için aylık geziler düzenlemektedir.

Uluslararası öğrenciler, okullarımızdaki çok kültürlü gerçekliğin tadını çıkarırlar ve Fransızca ve İngilizce becerilerini geliştirmek için Ottawa’nın iki dilli ortamından tam olarak yararlanırlar.

Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Ağustos sonu ve Ocak sonu

Son Başvuru Tarihleri:  31 Mayıs ve 30 Kasım

Başvuru Ücreti:  300 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,200 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,600 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  dahil

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  515 $

Yıllık Velayet Ücreti:  havaalanında karşılama ve bırakma dahil

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!