Yellowknife’de bulunan Collège nordique francophone (CNF), 60. paralelin kuzeyindeki tek frankofon lise sonrası eğitim kurumudur. İş piyasasına ve yaşam boyu öğrenicinin gelişimine katkıda bulunan mesleki, dilbilimsel ve sürekli eğitim sunar.

Ortaklıklar aracılığıyla öğrenciler, Kuzey’den ayrılmadan, yönetim, turizm ve eğitimde kuzey işgücü piyasasının ihtiyaçlarına odaklanan dört uzaktan programdan yararlanır. CNF, kaliteli eğitim, katılımı ve dilsel ve kültürel çeşitliliği teşvik ederek topluluğun etkisine katkıda bulunmaktan gurur duyar.

Collège nordique francophone, NWT’de dil eğitimi için bir mihenk taşıdır. Yüz yüze veya uzaktan Fransızca, İngilizce, Tlicho ve İspanyolca kursları sunmaktadır. Ek olarak, birkaç yıldır Fransızca dil becerileri değerlendirme hizmetine sahiptir ve Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Diplôme d’études en langue française’ye (DELF) erişim sağlar. Son olarak, Fransızca’da mesleki gelişim, çeşitli dillerde topluluk atölyeleri ve kişiye özel eğitim sunar.

Collège Nordique Francophone Hakkında Bilgiler

  • CNF, yerel kültürü programlamasına entegre ederek yenilik yapıyor.
  • Yeni gelenler için İngilizce kursları (LINC) ve bir oryantasyon ve bilgi servisi dahil olmak üzere yeni gelenler için bir yerleşim hizmeti 2019’dan beri sunulmaktadır.
  • CNF, Kuzeybatı Bölgelerindeki orta öğretim sonrası eğitim sistemini dönüştürmek için çalışan ortaklardan biridir ve 2019’da Orta Öğretim Sonrası Eğitim Yasası’nın oluşturulmasına yol açmıştır . Kolej için bir sonraki adım, resmi olarak akredite olmak ve öğrencilere orta öğretim sonrası daha fazla seçenek sunmasını sağlamak olacaktır.
  • 2019 yılında Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık , yeni gelenlerin entegrasyonunu teşvik etmek için kolejin gösterdiği yeniliğin altını çizerek CNF’ye Yeni Gelenlerin İstihdamı için 2019 İşveren Tanıma Ödülü’nü verdi .

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!