Aurora College, yaklaşık 50 yıldır Kuzeyliler için eğitim ve öğretim sağlıyor. Fort Smith, NT dışında faaliyet gösteren bir teknik-meslek okulu olarak köklerinden, Gelişim Çalışmalarından ticaret, sertifika, diploma ve derece programlarına kadar geniş bir yetişkin ve lise sonrası programlar yelpazesi sunan bir kurum haline geldi. College programları, bireylerin, toplulukların ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilir ve seçilir. Aurora Araştırma Enstitüsü aracılığıyla Aurora College, Kuzey önceliklerine yanıt veren bilimsel faaliyet ve yenilikten sorumludur. Kolej’in amacı, topluluklara mümkün olduğunca yakın programlar ve kurslar sunmaktır.

Bu, Fort Smith’de bulunan üç bölgesel kampüsten oluşan bir ağ aracılığıyla elde edilir, Inuvik ve Yellowknife – Kuzeybatı Bölgelerinde 23 Toplum Öğrenme Merkezi. Sunulan programlar ve hizmetler, öğrencilere seçtikleri kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken meslek ve mesleki becerileri, iletişim becerilerini ve yaşam becerilerini sağlar. College, 33 toplulukta 1,3 milyon kilometrekarelik bir alana dağılmış 41.000 nüfusa hizmet vermektedir. Öğrencilerinin çoğu Aborijin ve çoğu küçük, ücra topluluklardandır.

College, öğrenci başarısına odaklanır ve eğitim, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla Kuzey toplumunun gelişimini desteklemeye kendini adamıştır, aynı zamanda her zaman kültürel olarak duyarlı ve hizmet verilen kişilere karşı duyarlı kalır. Sunulan programlar ve hizmetler, öğrencilere seçtikleri kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken meslek ve mesleki becerileri, iletişim becerilerini ve yaşam becerilerini sağlar. College, 33 toplulukta 1,3 milyon kilometrekarelik bir alana dağılmış 41.000 nüfusa hizmet vermektedir. Aurora College öğrencilerinin çoğu Aborijin ve çoğu küçük, ücra topluluklardandır.

Öğrenci başarısına odaklanır ve eğitim, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla Kuzey toplumunun gelişimini desteklemeye kendini adamıştır, aynı zamanda her zaman kültürel olarak duyarlı ve hizmet verilen kişilere karşı duyarlı kalır. Sunulan programlar ve hizmetler, öğrencilere seçtikleri kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken meslek ve mesleki becerileri, iletişim becerilerini ve yaşam becerilerini sağlar.

Aurora College, 33 toplulukta 1,3 milyon kilometrekarelik bir alana dağılmış 41.000 nüfusa hizmet vermektedir. College öğrencilerinin çoğu Aborijin ve çoğu küçük, ücra topluluklardandır.

College, öğrenci başarısına odaklanır ve eğitim, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla Kuzey toplumunun gelişimini desteklemeye kendini adamıştır, aynı zamanda her zaman kültürel olarak duyarlı ve hizmet verilen kişilere karşı duyarlı kalır. College öğrencilerinin çoğu Aborijin ve çoğu küçük, ücra topluluklardandır. Aurora College, öğrenci başarısına odaklanır ve eğitim, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla Kuzey toplumunun gelişimini desteklemeye kendini adamıştır, aynı zamanda her zaman kültürel olarak duyarlı ve hizmet verilen kişilere karşı duyarlı kalır.

Öğrencilerinin çoğu Aborijin ve çoğu küçük, ücra topluluklardandır. College, öğrenci başarısına odaklanır ve eğitim, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla Kuzey toplumunun gelişimini desteklemeye kendini adamıştır, aynı zamanda her zaman kültürel olarak duyarlı ve hizmet verilen kişilere karşı duyarlı kalır.

Kanada’da eğitim kalitesi yüksek mi ?

 

Aurora College Hakkında Bilgi

 • Herhangi bir yılda, NWT’nin yetişkin nüfusunun yüzde 10’una eşdeğer, Aurora College tarafından verilen bir sınıfa, kursa, programa veya atölyeye kaydolur.
 • Programlarımızdan yaklaşık 300 Kayıtlı Hemşire mezun oldu ve bunların çoğu kuzeyde ikamet etmeye ve çalışmaya devam ediyor.
 • Öğretmen Eğitimi (şu anda Eğitim Lisansı), 1968’den beri Saskatchewan Üniversitesi ile ortaklaşa sunulmaktadır.
 • Geleneksel Bilgi, Aurora Araştırma Enstitüsü tarafından yönetilen bir dizi araştırma projesinin bir bileşenidir.
 • Aurora College’da sunulan ilk program Ağır Ekipman Operatörü idi; Hala sunulan en popüler ve en çok abone olunan kurslardan biridir.

Programlarımız Şunları İçerir

 • Eğitim Lisansı
 • İş idaresi
 • Hemşirelikte Bilim Lisansı
 • Çevre ve Doğal Kaynaklar Teknolojisi
 • Ticaret ve Çıraklık

Uzmanlıklarımız

 • Ekosistem Sağlığı
 • Yerli Kuzey Bitki Türlerinin Yeniden Bitki Örtüsü
 • Yakın Partner Şiddeti
 • Kuzey İklim Değişikliği
 • Alternatif Enerji Kaynakları

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!