Champlain Regional College, hem Normal Gün hem de Sürekli Eğitim programlarındaki öğrencilere üniversite öncesi ve teknik kolej düzeyinde eğitim ve öğretim, esas olarak İngilizce sağlayan, halka açık, İngilizce dilinde, lise sonrası bir kurumdur. Kurum, öğrencilerinin bireysel başarısını ve gelişimlerini dünyanın çok yönlü, sorumlu ve bilgili vatandaşları olarak teşvik etmeye adamıştır. Kolej, benzersiz çok bölgeli yapısı sayesinde, çeşitli dilsel ve kültürel toplulukların ihtiyaçlarına cevap verir ve Champlain – Lennoxville, Champlain – St. Lambert ve Champlain  St. Lawrence. 1 Temmuz 1972’de St. Lawrence, Champlain Regional College’ın bir kurucu üyesi oldu.

  Champlain Lennoxville, doğal bir kırsal ortamda yer almaktadır, kentsel bir ortamda orta öğretim sonrası eğitimlerine devam etmek zorunda kalmaya bir alternatif arayan artan sayıda öğrenci için çok çekici olduğunu kanıtlamıştır. Bir üniversite kampüsünde bulunan bir CEGEP olan Champlain Lennoxville, öğrencilerine üniversite tesislerine tam erişim sunar. Champlain College Saint-Lambert, Montreal’in South Shore bölgesinde bulunan Champlain Regional College’ın bir kampüsüdür. Kampüs, düzenli bölüm aracılığıyla hem üniversite öncesi hem de teknik DEC programları sunmanın yanı sıra, çalışmaların onaylanması (AEC), edinilen yeterlilik kurslarının tanınması (RAC) ve Kredisiz kurslar ve Sürekli Eğitim Departmanı aracılığıyla etkinlikler sunar. Saint-Lambert’e kayıtlı yaklaşık 3.000 öğrenci bulunmaktadır.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!