1968’de oluşturulan Cégep Saint-Jean-sur-Richelieu, daha önce sanat bakaloryası tarafından onaylanan “Klasik kurs” u sunan Séminaire de Saint-Jean’den (1911) devraldı. Cégep, Saint-Jean-sur-Richelieu, şehir ve bölgedeki tek yüksek öğretim kurumudur. 2008 yılında, Cégep 40. yılını kutladı, ancak seminerin oluşturulmasından bu yana, 100 yıldan fazla bir süredir toplulukta var! Ağaçlarla çevrili bir arazide bulunan Cégep, örnek niteliğindeki yaşam kalitesi ve sıcak ve kişiselleştirilmiş insan ilişkileri kurabilen personeli ile tanınır.

Bugün, Cégep 16’dan fazla üniversite öncesi ve teknik çalışma programında 3.500’den fazla öğrenciyi ve sürekli eğitim sektöründe yaklaşık 2.700 yetişkini ve kişiye özel iş eğitim programlarını ağırlamaktadır. Kuruluş, teknik programların çoğunda iş-çalışma seçeneği sunmaktadır.

Cégep Saint-Jean-sur-Richelieu, çok sayıda uluslararası işbirliği projesine katılımı ve her yıl birçok ülkeden yaklaşık 400 öğrenciyi ağırlaması sayesinde uluslararası üne sahiptir.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!