1967’de genel ve meslek yüksekokullarının 1. yılında bulunan Cégep Limoilou, sağlam temellere dayanıyor. Externat Saint-Jean-Eudes, École de technologie de Québec, La Ruche aile enstitüsü ve bölgedeki hemşirelik okullarının gruplaşmasından gelen Cégep Limoilou, büyük bir uzmanlık mirasına sahip. teknik eğitimde ve eğitim ve sosyal adaletin demokratikleştirilmesine odaklanan inançlar. Eğitim projesine hâlâ ilham veren miraslar: Bilgi, özgürlüğün kaynağı! Bugün, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için Cégep Limoilou’yu seçen 5.500 öğrencinin başarısı için yaklaşık yarısı öğretmen olmak üzere yaklaşık 750 çalışan çalışıyor. Öğrencileri, üç öğretim sitesinde sağlanan 40’tan fazla profile ve eğitim programına ayrılmıştır: Québec ve Charlesbourg kampüslerinin yanı sıra Pavillon des Métiers d’Art. Bu eğitim alanlarına ek olarak, el sanatları ve sirk sanatları için ortak atölye okulları ve bir Vakıf vardır. Kolej bu nedenle gelecek nesli çok çeşitli alanlarda hazırlar: bilim ve teknoloji, sanat ve kültür, insan bilimleri, turizm endüstrisi, sağlık bilimleri ve yönetimdir.

Quebec Şehri bölgesinin ekonomik kalkınmasında bir ortak olarak Cégep Limoilou, birçok destek ve eğitim hizmeti aracılığıyla sürekli eğitim faaliyetleri aracılığıyla yetişkinlerin becerilerinin geliştirilmesine ve işletmelerin rekabet gücüne katkıda bulunur. İş yeriyle olan suç ortaklığı, onu Quebec’te ortak eğitimde de öncü olmaya yönlendirdi. Bu nedenle, Cégep teknik programlarının çoğu, öğrencilerinin iş piyasasına uyarlanmış somut eğitimden yararlanmalarına olanak tanıyan iş-çalışma programları sunmaktadır. Stajlar, özellikle Doğu Quebec için ilk Konfüçyüs Sınıfı olmasına neden olan uluslararası faaliyetlerinin artan gelişimi sayesinde yurtdışında da sunulmaktadır.

Yine aynı inovasyon ruhuna sahip olan Cégep Limoilou, müfredat dışı programı olan Girişimcilik çalışmaları ile girişimcilik gibi diğer alanlarda ve çevresel konularda da yol açıyor. Kaynaklarının ekolojik yönetimi ve sorumlu ve sürdürülebilir kalkınma konusundaki kararlılığı ve somut eylemleri, çok sayıda sertifika ile kanıtlandığı üzere il düzeyinde de vurgulanmıştır. Ancak bir Cégep portresi, sportif taahhüdüne dair bir pasaj olmadan eksik kalırdı. Spor takımları Titans’ın mükemmelliği ile tanınan Kolej, Alliance spor araştırmaları – yüksek öğrenim üyesidir. Böylece bireysel öğrenci sporculara veya Titanlara akademik başarı ile spor performansını birleştirmelerine izin veren bir çerçeve sunar.

Cégep Limoilou Hakkında Bilgi

  • Başarı için 2,5 milyon dolar – Vakfı sayesinde Cégep Limoilou, destek, eğitimsel yenilik ve rehberlik amaçlayan yenilikçi projeler geliştirmek için “Başarı Projesi” ni uyguluyor.
  • Daha iyi destek sağlamak için daha iyi bilgi sahibi olmak (1.150.000 $) – CPA + (Desteklemeyi bilmek +), öğrencilerin zorlukları hızlı ve sürekli olarak belirlemelerine olanak vererek, onlara mantıklı ve doğru zamanda müdahale etmelerine olanak tanır.
  • Eğitim yeniliği (600.000 $) – Erişilebilir ve dinamik bir okul yolu için, Cégep kendisini uzaktan eğitim ve aktif öğrenmede avangart pedagojiyi destekleyen en son teknolojik kurulumlarla donattı.
  • Uzaktan eğitim ve etkileşimli sınıflar – Uzaktan eğitimi Quebec City’de ilk uygulayan Limoilou, ortaklıklar geliştirerek uzaktan erişimi kolaylaştırır. Ek olarak, aktif öğrenme sınıfları yenilik modelidir.
  • Anlam Verme (750.000 $) – Yenilikçi önlemler, gençlerin çalışmalarını anlamlı ve başarılı kılmak için planlarını iyileştirmelerine yardımcı olur. Cégep, Entrepreneuriat-Extracurricular Studies ile yenilik yapıyor.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!