Cégep Édouard-Montpetit hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Kanada Kültür Merkezi, Cégep Édouard-Montpetit ve tüm Kanada Kolejlerinin resmi temsilcisidir.

Longueuil kampüsü ve Ulusal Aeroteknik Okulu’ndan oluşan Fransızca konuşan bir yüksek öğrenim kurumu olan Cégep Édouard-Montpetit, hem normal sektörde hem de sektörde yüksek kaliteli eğitim programları ve eğitim faaliyetleri uygulamaktadır. devam eden eğitime. Öğrencilere üniversite öncesi ve teknik programlar sunulmaktadır. Cégep, topluluklarında yetkin, özerk, eleştirel ve kendini adamış insanlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğretim ve araştırma faaliyetleri ve topluma sunduğu hizmetler aracılığıyla, toplumunun sosyal ve kültürel canlılığına katkıda bulunur ve uzmanlığını bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde kullanır.

École nationale d’aérotechnique (ENA), Quebec’teki havacılık ve uzay teknik eğitiminde liderdir ve Kuzey Amerika’daki en büyük aeroteknik eğitim kurumudur. Sanayinin havacılık ve uzay mühendisliği, uçak bakımı ve aviyonik konularında uzmanlaşmış teknik insan gücünü ENA’dan çekmesi ve sektörlerinde teknik personelinin gelişimini sağlaması esas olarak ENA’dan gelmektedir. ENA, her yıl düzenli eğitimde yaklaşık 1.300 öğrenciyi ve sürekli eğitimde birkaç yüz teknisyeni barındırabilir. Havacılık ve Uzay Teknolojisi Merkezi (CTA), ÉNA kampüsünde yer almaktadır.

Cégep Édouard-Montpetit Hakkında Bilgiler

  • Yaklaşık yirmi eğitim stajı / uluslararası konaklama sunulmaktadır. Bir çalışma programıyla ilişkili veya herkese açık, dünyaya açılma deneyimini teşvik ederek eğitiminizi zenginleştirmeye yardımcı olurlar.
  • Cégep, Sport-Études’e kayıtlı çoğu sporcuyu karşılar ve uyarlanmış eğitim destek hizmetleri sunar: eğitiminize ve yarışmalarınıza uyarlanmış sınıf programları, özel eğitim desteği.
  • 1000’den fazla öğrenci, bir spor veya kültürel etkinlikte dinamik bir öğrenci yaşamına katılmayı ve sürdürmeyi seçer. Hiçbir faaliyet sektörü bundan kaçamaz.
  • Üniversitelerarası spor takımları, LYNX renklerini gururla giyerler: kırmızı, beyaz, siyah. Onları İl veya Ulusal Şampiyonalara hazırlayan çeşitli yarışmalara katılırlar.
  • Çok sayıda öğrenci grubu, öğrenci hayatını canlandırır ve zenginleştirmeye yardımcı olur. Tematik organizasyonlar veya program dernekleri şeklinde bir araya getirilerek, öğrenci nüfusuna çok sayıda aktivite sunarlar.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!