Cégep de la Gaspésie et des Îles, plajlar, Forillon Ulusal Parkı ve Gaspésie Ulusal Parkı ile benzersiz bir ortamda yer almaktadır. Üç kampüsten ve bir ulusal okuldan oluşur: Gaspé Kampüsü, Îles-de-la-Madeleine Kampüsü, Carleton-sur-Mer Kampüsü ve Su Ürünleri ve Su Ürünleri Okulu Grande-Rivière’de bulunan Quebec. Okul, deniz dünyasına özgü lise ve üniversite düzeyinde eğitim sunmaktadır.

Cégep de la Gaspésie et des Îles, küçük öğrenci grupları, öğretmenlere kolay erişimi, öğretiminin kalitesi ve kişiselleştirilmiş takibi ile takdir edilmektedir. Kampüs dışı uzaktan eğitimde olduğu gibi teknik ve üniversite öncesi programlar sunulmaktadır. İngilizce konuşulan bir bölüm, öğrencilerinin tamamen veya kısmen daldırma yapmasına izin verir. Gaspé kampüsünde bazı programlar İngilizce olarak sunulmaktadır.

Kurum, büyük bir doğal laboratuvarın kenarında bulunuyor: St. Lawrence Körfezi! Bu bölgesel özellik, Gaspésiens ve Madelinots’un çalışma yerlerinin veya ikamet ettikleri yerlerin yakınında çeşitli spor ve açık hava etkinlikleri uygulamasına olanak tanır. Üstelik National Geographic dergisine göre bölge, dünyanın ziyaret edilebilecek en iyi 20 destinasyonundan biridir.

Cégep de la Gaspésie et des Îles Hakkında Bilgiler

  • Gruplar küçük olduğu için, öğretmen-öğrenci yakınlığı kolaylaştırılmıştır, bu öğretmenler mevcuttur ve öğrencilerini iyi tanır.
  • Öğretim kalitesi: küçük gruplar konunun daha iyi anlaşılmasına izin verir. Öğretmenler, öğrencilerinin ihtiyaçlarına dikkat ediyor.
  • Araştırma: Cégep’in üç teknoloji transfer koleji vardır: rüzgar enerjisi, balıkçılık ve sürdürülebilir kalkınma. 2015 yılında Infosource Research’e göre Kanada’da 4. sırada yer almaktadır.
  • Mükemmel nişler: Cégep, Quebec’teki tek rüzgar türbini bakım eğitim merkezi olan ulusal bir balıkçılık okuluna sahiptir ve Macera Turizmi sunmaktadır.
  • Uzaktan eğitim: Cégep, uzaktan eğitimde liderdir ve ister normal ister sürekli eğitimde olsun, her yerden yüzlerce öğrenci bundan faydalanır.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!