Bishop’s University, Sherbrooke , Quebec , Kanada’nın bir ilçesi olan Lennoxville’de küçük bir liberal sanat üniversitesidir. Quebec eyaletinde esas olarak İngilizce eğitim veren üç üniversiteden biridir (diğerleri , her ikisi de Montreal’de bulunan McGill Üniversitesi ve Concordia Üniversitesi’dir ). Kuruluşuna 1840’larda Lennoxville Klasik Okulu’nu Bishop’s College Okulu olarak alarak başladı. Üniversite, komşusu Champlain College Lennoxville ile bir kampüsü paylaşıyor, bir İngilizce devlet koleji . Kanada’nın birkaç temel lisans üniversitesinden biri olmaya devam ediyor ve Maple League’deki diğer üç üniversiteyle bağlantılıdır.

Bishop’s University Programları

 • Williams İşletme Fakültesi
 • Doğa Bilimleri ve Matematik
 • Eğitim Fakültesi
 • Beşeri Bilimler Bölümü
 • Sosyal Bilimler Bölümü

Williams İşletme Fakültesi

Williams İşletme Fakültesi , Bishop’s Üniversitesi’ndeki işletme okuludur . Network of International Business Schools (NIBS) altında akredite edilmiştir ve uluslararası iş vakası yarışmalarında birçok birincilik elde ettiğini iddia etmektedir. İşletme dalında lisans (BBA) veya sanat lisansı (BA) aracılığıyla kurslar sunmaktadır. Bir kooperatif eğitim programı da sunulmaktadır.Bishop’s University öğrencilerinin yaklaşık% 22’si Williams School of Business’a kayıtlıdır.

Sunulan Bazı Programlar:

 • Muhasebe
 • Girişimcilik
 • Finansman
 • İnsan kaynakları
 • Uluslararası iş
 • Pazarlama
 • İşletme yönetimi

Bishop’s University Kampüsleri

Bishop kampüsü, Quebec’in Eastern Townships bölgesindeki Saint Francis ve Massawippi nehirlerinin kesiştiği yerde 500 dönümlük (200 hektar) arazi üzerinde yer almaktadır . İki nehrin birleştiği yerde çimenli bir tepecik olan Bishop’s College sitesi, mimarinin doğal manzaranın ayrılmaz ama yardımcı bir parçası olarak görüleceği doğal bir ortam sağladı.

Mimari tarzıyla ‘Massawippi’de Oxford’ olarak bilinen kampüs, Gotik Uyanış döneminden önemli ölçüde etkilenmiştir ve St. Mark’s şapeli dahil Quebec’in en tarihi binalarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs inşaatı 1846’da “Old Arts” ile başladı ve bugün üniversitenin en son binası olan Library Learning Commons ile 2017’de devam ediyor. Kampüs aynı zamanda Lost and Delirious (2001) ve The Covenant filmlerinin de dekorunu sağladı. (2006).

McGreer Hall

McGreer Hall, 1922’den 1947’ye kadar Müdür olan Arthur Huffman McGreer’in (1883–1947) onuruna seçildi. Asıl salon 1846’da inşa edildi; Loca, 1847’de Müdür için bir ikametgah olarak eklendi. 1876’da merkezi blok ateşle yıkıldı. Yeniden inşa edildi ve 1898’de üçüncü katın uzatılması ve merkez kulenin eklenmesiyle genişletildi. 1909’da Kütüphane kanadı eklendi.

Bishop Williams Hall

Bishop Williams Hall, aslen 1891 yılında inşa edilmiş bir konferans ve sunum salonudur. İnşaatı için fon , eski bir müdür olan Bishop James William Williams’ın kutsamasının 25. yıldönümünü kutlamak isteyen Bishop’s College School (BCS) yaşlı çocuklar tarafından toplandı . Kolej ve 4. Anglikan Québec piskoposu. Salon daha sonra yangınla tahrip edildi ve 1892’de yeniden inşa edildi.

Bandeen Hall

Bandeen Hall, başlangıçta lisans öğrencileri ve Bishop’s College School’un çocukları için bir spor salonu olarak kullanıldı. 1950’de oda Norton-Pollack konut kompleksi için bir yemek salonuna dönüştürüldü. 1971’den sonra, oda lisans Pub olarak hizmet verdi ve bir süre Champlain College ve Üniversite’nin Güzel Sanatlar bölümleri için geçici stüdyolar barındırdı.

1990 yılında, Yaşam için Öğrenme kampanyasından toplanan fonlar, alanı bir konser salonuna dönüştürmek için kullanıldı; adı , eski bir Üniversite Şansölyesi olan Robert A. Bandeen ve eşi Mona Blair Bandeen’e verildi.

Centennial Theatre

Centennial Theatre, Doğu İlçelerinde İngilizce konuşan sakinler için bir tiyatro ve kültür platformu sağlama yetkisiyle 1967’de bir sahne sanatları merkezi olarak açıldı. Tiyatro, bir Yunan amfi tiyatrosunun geniş oditoryum tarzını, sahne önü ve sineklerle bir İtalyan sahne eviyle birleştiriyor. 549 oturma yeri vardır.

Eski Kütüphane ve Arşivler

Bu bina, 1909’da McGreer Hall’a eklendi ve Üniversite Kütüphanesi olarak hizmet verdi. 1970’lerde iki kata ayrıldı, ahşap tavan fayanslarla kaplandı ve ofis alanı oldu. Kütüphane kanadı, 1993-1994’teki Sesquicentennial kutlamaları için zamanında orijinal tasarımına geri döndü.

Eski Kütüphane, Kitaplar, şecere bilgileri, belgeler, fotoğraflar, kartpostallar, haritalar, planlar ve görsel-işitsel materyaller dahil olmak üzere Üniversite Arşivleri ve Doğu İlçeleri Araştırma Merkezi koleksiyonlarını barındırır.Oda ayrıca konferanslara, resepsiyonlara, özel etkinliklere ve sessiz çalışmalara ev sahipliği yapar.

John Bassett Memorial Kütüphanesi

John Bassett Memorial Kütüphanesi, hem Bishop’s University hem de Champlain College, Lennoxville Kampüsü öğrencileri ve öğretim üyeleri için çalışma ve araştırma desteği sağlar. Mevcut bina 1959’da inşa edilmiş ve 1970, 1990 ve 2017’de genişletilmiştir. Kütüphanenin kaynakları, kitaplar, mikro biçimler ve görsel-işitsel materyaller dahil olmak üzere 598.000’in üzerinde öğedir ve ayrıca çevrimiçi süreli yayınlar da dahil olmak üzere yaklaşık 19.550 süreli yayın eseridir. . Araştırma ve çalışma, Kanada Hükümeti belgeleri koleksiyonları ve Haritalar tarafından desteklenmektedir. Kurum içi kaynaklar, Kütüphaneler Arası Ödünç verme ağı ile artırılır.

Sanat Galerisi

Bishop’s University, öğrenciler, öğretim üyeleri, Kanadalı ve uluslararası sanatçılar tarafından çağdaş ve tarihi resim, heykel, karma medya, enstalasyon, video ve filmlerin sergilendiği Foreman Sanat Galerisi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Kampüsteki binalara asılan koleksiyon, çoğu 19. ve 20. yüzyıl Kanadalı sanatçıların 150 eserinden oluşuyor.

Nicolls Binası

Nicolls Binası, adını Rahip Jasper Hume Nicolls (1818-1877) onuruna almıştır. Nicolls binasının çatısında bir gözlemevi bulunmaktadır. Gözlemevi bir Schmidt-Cassegrain teleskopu barındırır ve aynı zamanda halka açıktır.

Eski Lennoxville Golf Kulübü

Bishop’un kampüsünde benzersiz bir golf sahası ve kulüp bulunur: Old Lennoxville Golf Kulübü. Kulüp, Üniversite tarafından kurulmuş ve 1897’de Royal Canadian Golf Association tarafından kiralanmıştır. Parkur, Kanada’daki en eskilerden biri olmaya devam etmektedir

Aziz Mark Şapeli

Aziz Mark Şapeli, Dikey Gotik tarzda inşa edilmiş ve 1857’de George Jehoshaphat Dağı tarafından kutsanmıştır. 1891’de yangınla neredeyse tamamen tahrip edildi ve aynı yerde yeniden inşa edildi ve George Long’un Sherbrooke dolap yapım firması ve asistanı Georges Bélanger tarafından dişbudak mobilya, paneller ve ahşap heykellerle donatıldı. St. Mark Şapeli, 1989 yılında Quebec Ministere des Affaires culturelles tarafından Kültür Varlığı ilan edildi.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.