Concordia University hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Concordia University (Fransızca: Université Concordia ; yaygın olarakConcordia University olarak bilimir.) bir olduğu kamu bulunan kapsamlı araştırma üniversitesi Montreal , Quebec, Kanada. yaygın olarak anılacaktır Concordia ) bir olduğu kamu bulunan kapsamlı araştırma üniversitesi Montreal , Quebec, Kanada.  Loyola Koleji ve Sir George Williams Üniversitesi’nin birleşmesinin ardından 1974 yılında kurulan Concordia, Quebec’te ana eğitim dili İngilizce olan üç üniversiteden biridir (diğerleri McGill ve Bishop’s ). 2018-19 akademik yılı itibariyle, Concordia’da kredi kurslarına kayıtlı 46.829 öğrenci vardı ve bu, üniversiteyi kayıt olarak Kanada’daki en büyük üniversiteler arasında yaptı. Üniversitenin, aralarında yaklaşık 7 kilometre (4 mil) bulunan iki kampüsü vardır: Sir George Williams Kampüsü, Montreal şehir merkezinde, Quartier Concordia olarak bilinen bir bölgede bulunan ana kampüstür ; Notre-Dame-de-Grâce yerleşim bölgesindeki Loyola Kampüsüdür. Dört fakülte, bir lisansüstü eğitim okulu ve çok sayıda kolej, merkez ve enstitü ile Concordia, 400’den fazla lisans ve 200 lisansüstü program ve kurs sunmaktadır.

Üniversitenin John Molson İşletme Okulu, sürekli olarak en iyi 10 Kanada işletme okulu ve dünya çapında ilk 100 arasında yer almaktadır. Dahası, Concordia, Ecole des Mines de Paris tarafından derlenen ve bu sıradaki mezunların sayısını tek kriter olarak kullanan dünya çapında bir sıralama olan Uluslararası Yüksek Öğretim Kurumları Mesleki Sınıflandırmasında Kanada’da yedinci ve dünya üniversiteleri arasında 229. sırada yer aldı Fortune 500 şirketlerinde icra kurulu başkanıdır.

Üniversiteler Birliği ve Kolejler Kanada, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Araştırma Kütüphaneleri Kanada Derneği, Üniversitelerarası Tartışma Kanadalı Üniversitesi Derneği, Kanadalı Bürosu Uluslararası Eğitim ve Kanadalı University Press . Olarak bilinen üniversitenin üniversite ekiplerinin üyesidir

Concordia University Kampüsleri

Üniversitenin yaklaşık 7 km aralıklı iki kampüsü vardır: Quartier Concordia ( Guy-Concordia Metro istasyonu çevresinde) olarak bilinen bir bölgede, Montreal’in şehir merkezindeki Sir George Williams Kampüsü ve batı ucundaki yerleşim bölgesindeki Loyola Kampüsü Notre-Dame-de-Grâce. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için ücretsiz servis otobüsü ile birbirine bağlanırlar.

Kitaplıklar, arşivler ve galeriler

Concordia Üniversitesi’nin üç ana kütüphane yeri vardır. R. Howard Webster Kütüphanesi, Sir George Williams Kampüsü’ndeki JW McConnell Binası’nda, Georges P. Vanier Kütüphanesi ise Loyola Kampüsü’nde yer almaktadır. 2 Eylül 2014’te Kütüphane, eski Kutsal Haç İcadı Şapeli’nde bulunan Concordia öğrencileri için sessiz bir çalışma alanı olan Gri Rahibeler Okuma Odası’nı açtı. Concordia Kütüphanesi, Azrieli Holokost Koleksiyonu ve Irving Layton Koleksiyonu dahil olmak üzere birçok özel ve benzersiz koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır.

Özel koleksiyonların çoğu Vanier Kütüphanesi’nde bulunmaktadır. Kütüphane ayrıca üniversitenin kurumsal arşivi olan Spectrum’u da muhafaza etmektedir. Kütüphane, Kanada Araştırma Kütüphaneleri Birliği üyesidir. Kütüphanenin ayrıca Kanada Araştırma Bilgi Ağı ve Veri Özgürlüğü Girişimi ile ortaklıkları vardır.

Concordia’nın Henry F. Hall Bina Kanadalı sanat alımı için kullanılmak üzere 1962 yılında iki fon kurmak Leonard ve Bina Ellen Sanat Galerisi Samuel Schecter, bir sanat meraklısı ve iş dünyasının önde, evler Sir George Williams Üniversitesi’nde ve en Loyola Koleji (Montreal) . Sir George Williams Üniversitesi ve Loyola Koleji, 1974’te Concordia’yı oluşturmak için birleştiğinde, ilgili sanat koleksiyonları da birleştirildi. Leonard ve Bina Ellen Galerisi koleksiyonu, 20’nci yüzyıl Kanadalı sanatçıların birçoğu olmak üzere 1700 resim, heykel, baskı, fotoğraf ve videodan oluşuyor.

Concordia’nın Mühendislik, Bilgisayar Bilimi ve Görsel Sanatlar Kompleksi, Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunlarının eserlerinin sergilendiği birincil mekan olan FOFA Galerisi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Concordia’nın Kayıt Yönetimi ve Arşivleri, Concordia Üniversitesi ve iki kurucu kurumuyla bağlantılı kişiler / faaliyetler veya bunlarla ilgili resmi kayıtları saklar. Koleksiyon, el yazmaları, metinler, fotoğraflar, görsel-işitsel materyal ve eserlerden oluşmaktadır.

Yeni Binalar

2001’de Concordia, şehir merkezindeki kampüsün kalitesini geliştirme ve genişletme ve Montreal’de batı ucunu yeniden canlandırma misyonuna girişti.

Üniversite ayrıca , Sir George Williams Kampüsü yakınındaki tarihi Grey Nuns ana binasını 18 milyon dolara satın aldı. 1871’de inşa edildiğinde, tek başına mevcut şehir merkezindeki kampüsün boyutunu iki katına çıkaracaktı. 2007’den 2022’ye kadar, üniversite binayı dört ayrı aşamada işgal etmeye başlayacak. Büyük mülk, Güzel Sanatlar Fakültesi ve muhtemelen Mel Hoppenheim Sinema Okulu ve diğer bölümlere ev sahipliği yapacak. Concordia Yurt Yaşamı şu anda Grey Nuns Binasında her yıl yaklaşık 250 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yurt odaları ülkedeki en büyük odalar arasında yer alıyor, çünkü odaların çoğu Gri Rahibeler Binası’nın Gri Rahibeler tarafından işgal edildiği zamandan dönüştürülmüştür. Site, Kanada’nın Ulusal Tarihi Bölgesi olarak 2011 yılında belirledi.

Saint Catherine Caddesi ve Guy Caddesi’ndeki Mühendislik, Bilgisayar Bilimi ve Görsel Sanatlar Entegre Kompleksi (EV Binası) Eylül 2005’te açıldı. Bina doğrudan Guy-Concordia Metro istasyonuna bağlı ve aynı zamanda Concordia Departmanının bir tesisi olan Le Gym’i barındırıyor. Rekreasyon ve Atletizm. Caddenin karşısında, 100 yıllık TD Canada Trust binası 2005 yılında Toronto-Dominion Bankası tarafından Concordia’ya bağışlandı.

Guy Street ile De Maisonneuve Boulevard West’in köşesinde bulunan John Molson School of Business’ın (JMSB) evi olan yeni John Molson Binası’nın (MB) inşaatı Şubat 2007’de başladı. 30 Ekim’de Concordia’da düzenlenen bir törenle, 2006 Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Quebec Bakan , Jean-Marc Fournier , yeni bina yapımına harcanacak 60 milyon $ yatırım açıkladı. Hükümetin 60 milyon doları, toplam inşaat maliyetlerinin yaklaşık yarısını oluşturuyordu. İnşaat 22 Ocak 2006’da başladı ve bina Eylül 2009’da tamamlanarak açıldı. 15 katlı bina şu anda JMSB’nin 9,600 tam ve yarı zamanlı öğrencisine ev sahipliği yapıyorilk kez aynı çatı altında. Çağdaş dans, tiyatro ve müzik bölümleri de yeni JMSB Binasına taşındı. Guy Street’in altındaki bir tünel ile EV Binasına bağlanır.

Nisan 2010’da 120 metrelik bir tünel Guy-Concordia Metro istasyonunun Henry F. Hall Binası ve JW McConnell Binası ile yeraltı bağlantılarını tamamladı

Quartier Concordia

Quartier Concordia, Montreal şehir merkezindeki Concordia Üniversitesi’nin Sir George Williams Kampüsü çevresinde odaklanan bir mahalle yeniden geliştirme projesidir. Kuzeyde Sherbrooke Caddesi , batıda Saint Mathieu Caddesi , güneyde René Lévesque Bulvarı ve doğuda Bishop Caddesi sınırlanan bölge, halkın kullanımını ve kalitesini artıracak yeşil bir şehir kampüsü olacak şekilde tasarlanmıştır. yerler ve alanlar, kampüsteki öğrenci yaşamı ve ulaşımı için tasarlanmıştır.

Yeniden tasarımın bir parçası olarak, küçük Norman Bethune Meydanı yeniden tasarlandı ve genişletildi. Bölgedeki kaldırımlar da ek ağaçlarla genişletildi.

Eylül 2010 itibariyle, bir tünel üniversitenin Henry F. Hall ve JW McConnell binalarını Guy-Concordia Metro istasyonuna bağlamaktadır. Koridor 2010 Baharında tamamlandı.  Ancak, Mackay Caddesi’nde yeşil alan yaratma projesi askıya alındı.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.