Kanada’nın en popüler şehirleri arasında yer alan Vancouverbilinenin aksine 4 mevsimin yaşandığı şehirler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Kanada’nın en ılıman topraklarından birisine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Peki, Vancouver hava durumu nasıl ?

British Columbia eyaletinde yer alan Vancouver, kozmopolit şehirler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ülkenin en büyük 8. beldesidir. Ayrıca Vancouver, Hollywood ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’daki üçüncü film üretim merkezidir. Günlük hayatta keyif alarak izlediğimiz birçok film bu şehirde çekilmektedir.

Vancouver Hava Durumu

Aşağıda yer alan sıcaklıklar; Aylara göre ortalama sıcaklıklardır.

Şehir O Ş M N M H T A E E K A
Vancouver 3.0 4.7 6.3 8.8 12.1 15.2 17.2 17.4 14.3 10.0 6.0 3.5

Vancouver İklimi

Vancouver’ın yaz sezonu genellikle kuraktır, ancak sıcaklıklar 20 ° C civarında kalır ve çok nadiren 30 ° C’nin üzerine çıkar. Hava genellikle bulutlu ve yağmurlu olduğu için kış ve sonbahar mevsiminin çoğu boyunca iç karartıcı olabilir. Bu, Vancouver’ın birkaç olumsuzluğundan biridir, ancak ilkbahar ve yaz aylarında parlak aylarla dengelenir.

Ayrıca Vancouver, ortalama sıcaklıkların nadiren 0 ° C’nin altına düştüğü Kanada’nın en ılıman kışlarından birine sahiptir. Çoğunlukla yağmurlu kış ve dağlarla birlikte Vancouver, kayak, snowboard ve diğer kış sporlarının amatörleri için ilginç bir denge sunar.