Ottawa yemekleri ve kültürüyle ziyaretçilerini oldukça mutlu etmektedir. Şehrin çok kültürlü nüfusu sayesinde, mutfak teklifleri, rahatlatıcı ve tanıdık olandan benzersiz ve sıra dışı olanlara kadar çeşitlilik göstermektedir. Kanada’nın başkentinde tadını çıkarabileceğiniz en iyi uluslararası mutfaklardan bazılarına bir rehber.

Ottawa Yemekleri

Dünya lezzetlerini arzuladığınızda Ottawa en iyi seçenektir.

Meksika Mutfağı

At Corazón De Maiz ByWard Market binasında kiosk, senin börek, taco veya tostada Cochinita pibil (domuz), Barbacoa Norteña (sığır), marine tavuk veya sebzeler ile doldurulabilir. Kanada’nın en iyi aşçısı René Rodriguez , Queen St. Fare yemek salonundaki Mercadito’da ceviche, Cubano sandviçleri ve churros gibi Meksika sokak yemeklerine odaklanıyor . Glebe mahallesindeki Mona’nın Taqueria’sında kaktüs, bistek, papaz ve aranjörlü tacoların yanı sıra alambre biberlerini deneyin . Ve ticari Merivale koridorundaki rahat Casa México , gorditas, tamales, köstebek ve karnitaların yanı sıra geleneksel dana dili, güveç ve diğer birçok seçenekle doldurulmuş tacolar sunuyor.

İtalyan Mutfağı

Little Italy, Farinella , La Favorita ve Trattoria Caffé Italia gibi rahat İtalyan yemekleri sunan, aile tarafından işletilen restoranlarla doludur . Menüde cicchetti ve özel makarnalar bulunan Centretown’daki North & Navy , Ottawa’daki en otantik İtalyan yemeği olabilirken, yakındaki Mamma Teresa geleneksel bir favoridir. Diğer ilgi çekici yerler arasında Fratelli’nin Westboro Village ve Kanata’daki dost canlısı konumlarının yanı sıra ByWard Market semtindeki The Grand’daki otantik Napoletana pizzası sayılabilir .

Akdeniz / Orta Doğu

Aile tarafından işletilen Ayla’s Social Kitchen in Little Italy, labne ve hellim poutine’den kebaplara ve kızarmış kuzuya kadar çeşitli yemekler sunuyor. Vejeteryan mercimek köfteleri ve doldurulmuş mini pideleri aynı derecede lezzetli ve çökmekte olan tatlılar kalori değerinde. ByWard Market semtindeki Fairouz Cafe’nin menüsünde muhammara, patlıcan maşisi, et tabağı, aile ziyafeti ve etkileyici bir şarap listesi gibi modern Orta Doğu öğeleri yer alıyor. Şehir merkezinde bulunan brunch merkezli Mazarine , shakshuka yumurtaları, ashta krepleri, helal şiş tawook sandviç ve tatlı osmalieh gibi yemeklerde benzer lezzetleri harmanlıyor.

Ottawa Yemekleri Arasında Özlenen Lezzet: Döner

Shawarma bir bölge veya ülke olmamasına rağmen, Ottawa’nın Kanada’nın herhangi bir yerinden daha fazla shawarma dükkanına sahip olduğu için kendi kategorisini hak ediyor! Lübnan spesiyalitesi, şiş kebap, falafel, sarımsaklı patates, Fattoush salatası ve hatta shawarma poutine ile birlikte Shawarma Palace (çeşitli yerler), Fattoush Lady (şehir merkezinde), Shawarma King (Centretown’daki Bank Street) ve diğerleri.

Ottawa Yemekleri Çin Mutfağı

Wellington West’teki Won Ton House veya Carling avenue’daki Golden Palace gibi yerel lezzetlerden “Kanada-Çin” dilimleri, tavuk topları ve yumurtalı ekmekler için duyduğunuz istekleri tatmin edebilirsiniz . Yen Fung Ding Dumpling Shoppe (taze veya dondurulmuş köfte) dahil olmak üzere Asya füzyonundan geleneksel Çin mutfağına kadar her şey için Chinatown’daki sayısız restoranı ziyaret edin ; Cafe Orient (congee, güveç ve sütlü çay gibi sıradan Hong Kong yemekleri); veya Yangtze (tavuk ayağı ve sığır işkembe gibi kaliteli yemekler ve dim sum lezzetleri). Kanata banliyösündeki Harbin Restaurant , Siçuan tarzı tavuk kanatları, Harbin güveç ve köfte çorbaları gibi çeşitli yöresel yemekler sunmaktadır.

Hint Mutfağı

Aloo gobi’den vindaloo curry’ye kadar, Hindistan’ın bölgesel lezzetleri şehrin her yerinde iyi temsil edilmektedir. ByWard Market bölgesinde Kochin Kitchen (Keralan) ve Shafali (Bengalce) ‘yi deneyin . Doğu Hindistan Şirketi onların iki Ottawa yerleri (Centretown ve Ottawa Batı) onun beş yıldızlı yiyecek ve büyük büfe seçimi için bilinir. Ya da en otantik Hint yemekleri geniş bir yelpazede denemek Thali ödüllü şef ve hayırsever Joe Thottungal liderliğindeki (şehir).