University of King’s College hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Kings College 789 yılında kurulmuş, olduğu Halifax, Nova Scotia Kanada’daki en eski yeminli üniversite ve Birleşik Krallık dışında İngiliz Milletler Topluluğu’nda İngilizce konuşan ilk üniversitedir. Üniversite, birinci sınıf öğrencileri için tasarlanmış, harika kitaplar aracılığıyla Batı kültürünün kapsamlı ve disiplinler arası bir incelemesi olan Hazırlık Yılı Programı ile ünlüdür. Üst sınıf disiplinler arası programlarıyla da beğeni topladı – özellikle çağdaş çalışmalar programı ,erken modern çalışmalar programı ve onun bilim ve teknoloji tarihi programı . Buna ek olarak, üniversite sahiptir gazetecilik okulu dünya çapında öğrenci çekmektedir onun yoğun için Gazetecilik Master programlarına [9] ve Güzel Sanatlar Master içinde yaratıcı kurgusal olmayan , Kanada’da kendi türünün ilk. Lisans gazetecilik programları, dijital formatlardaki önde gelen içeriklerle tanınır.

Üniversite ilk olarak kurulmuş olmasına rağmen Kral’ın Collegiate School in Windsor, Nova Scotia 1788 yılında bir yangın 1920 yılında orijinal üniversite ve Halifax taşındı kurumu yok etti.Yer değiştirme, King’s ile ortak bir Sanat ve Sosyal Bilimler fakültesini sürdüren Dalhousie Üniversitesi’nin yardımıyla mümkün oldu . Bu ortaklık, King’s’deki öğrencilere Dalhousie’nin tesislerine ve hizmetlerine tam erişim sağlar. Bu ortaklığa rağmen, King’s kendi tüzüğüne göre bağımsız kalır.

Üniversite, Dalhousie Üniversitesi kampüsünün kuzeybatı köşesinde yer almaktadır.

University of King’s College Akademisyenleri

King’in en iyi bilinen programı, birinci sınıf öğrencileri için Hazırlık Yılı Programı (FYP), batı geleneğinde yoğun bir tarih, felsefe ve edebiyat anket dersidir. Çağdaş Araştırmalar Programı (CSP), Yeniçağ Çalışmaları Programı (EMSP) ve Fen ve Teknoloji Programı Tarih (HOST) ile ortaklaşa sunuluyor Dalhousie Üniversitesiikinci bir onur disiplini gerektiren birleşik onur dereceleri olarak. Öğrenciler, birincil onur konusu olarak bir King’in konusunu yapmaya karar verirlerse, uzunlukları programdan programa değişen bir onur tezi yazmaları gerekir. Bir Gazetecilik Lisans programı, halihazırda lisans derecesine sahip olan öğrencilere dört yıllık bir onur derecesi veya yoğun bir yıllık bir program olarak sunulur. King’s College ve Dalhousie Üniversitesi de ortaklaşa 10 aylık bir Gazetecilik Yüksek Lisans programı ve Yaratıcı Kurgu Dışı programında iki yıllık sınırlı bir Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesi sunmaktadır.

King’in öğrencileri genellikle ilk yıllarında FYP alırlar ve son üç yılında devam etmek için belirli bir derece programı seçerler. King’s’teki çoğu öğrenci, Dalhousie Üniversitesi’ndeki programlar aracılığıyla en azından bazı dersler alır. Gazetecilik programı haricinde, King’in öğrencileri King’s ve Dalhousie’den ortak derecelerle mezun olurlar. King’in öğrencileri, Dalhousie Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi veya Fen Fakültesi’nden herhangi bir konuda bu dereceleri tamamlama hakkına sahiptir.

University of King’s College Öğrencilerin Hayatı

Gelenekler

İki ayda bir resmi yemekler düzenlenir. Geleneksel akademik önlük giyen öğrenciler bir gaydacı tarafından yemek salonuna götürülür . Koltuklarını bulduklarında, Latince bir zarafet söylenir. Daha sonra kumanya yemeği başlar. Bu yemekler eskiden düzenli aralıklarla yapılıyordu, ancak 2001’den 2003’e kadar ertelendi. William Barker’in emriyle başkanlığı sırasında eski haline getirildiler.

Öğrenciler tarafından yönetilen bir edebiyat topluluğu olan UKing’in Edebiyat Topluluğu (eski adıyla Haliburton Topluluğu), 1884’ten beri şiir ve nesir ile ilgili tartışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Topluluk, Milletler Topluluğu ve Kuzey Amerika’da en uzun süredir devam eden üniversite edebiyat topluluğudur. Dernek orijinal adını Kanadalı politikacı Thomas Chandler Haliburton’dan aldı . Haliburton’un kölelik yanlısı görüşleri üzerine uzun süredir devam eden tartışmaların bir sonucu olarak mevcut adını 2020’de kabul etti.

Konutlar

Rezidanslar , orijinal kampüse özgü Gürcü tarzında inşa edilmiştir . Orijinal konutlar olarak her körfez, Windsor’da adı geçen, İngiltere’nin Oxford Üniversitesi’ndeki ‘merdivenler’ sistemine göre modellenmiştir.. Her biri aynı zamanda görünüşte ironik bir takma adla adlandırılmıştır: North Pole Bay, üniversitenin kazan dairelerinin tepesinde yer alır ve tartışmasız kampüsteki en sıcak konumdur; Chapel Bay adını kampüs şapelinden alır, ancak ona en uzak mesafede bulunur; Radical Bay başlangıçta rafine, sessiz ilahiyat öğrencilerini barındırıyordu; Konumundan dolayı Chapel ile Radikal arasında olduğu için isimlendirilen Middle Bay, ironik olmayan tek isim olarak adlandırılıyor; Ayrıca, Kolej’in ilk başkanı William Cochran’ın adını taşıyan ve kampüs şapeline en yakın olan Cochran Körfezi var.

Genellikle ‘körfez partileri’ olarak bilinen konut çapında partiler meydana geldi, ancak 2003 yılında iptal edildi. Bununla birlikte, 2005-2006 öğretim yılında, hem Radical Bay hem de Cochran Bay’in birçok başarılı etkinliğe ev sahipliği yaptığı kısa bir canlanma yaşandı. . Bu geleneğin yerine, her Körfez artık okul yılının farklı zamanlarında kampüste temalı bir etkinlik düzenlemektedir.

Okullaşma oranının artmasının bir başka sonucu, konutların daha dengesiz bir kompozisyonu olmuştur. Geleneksel olarak, tüm eğitim yıllarından gelen öğrenciler yurtta yaşıyorlardı, ancak giderek artan bir şekilde, çok az üst sınıf öğrencisi kampüste yaşamaya devam ediyor, böylece daha ilk yıllara yol açıyor. 2006 yılında, geleneksel olarak tamamı kadın konutu olan Alexandra Hall, bodrum katında erkek ve kadın oturanlar arasında değişen odaların yanı sıra birinci katın bir kanadının tamamen erkek olmasıyla ilk kez karma hale getirildi. Ayrıca, beş koydan ikisi 2006 yılında yeniden karma yaşam alanlarına dönüştürüldü.

University of King’s College Önemli Mezunları

 • Rich Aucoin – Kanadalı indie rock müzisyeni.
 • Kathryn Borel – yazar, editör, radyo yapımcısı.
 • Ryan Hemsworth – Yapımcı ve DJ
 • William Johnston Almon
 • The Super Friendz’den Charles Austin, Matthew Murphy ve Drew Yamada – 90’ların Etkili Kanadalı rock grubu
 • James “Calbert” En İyi – Gazeteci ve Kanadalı Diplomat.
 • Frederick Borden – 1896-1911 arası Kanada Milis ve Savunma Bakanı
 • Jordan Breen – Sherdog.com’da Kıdemli Editör, Sherdog FightFinder’ın küratörü, Karışık Dövüş Sanatları Köşe Yazarı’na yer verdi.
 • Ben Caplan – halk müzisyeni
 • Amor de Cosmos (1825–1897) – British Columbia Başbakanı , 1872-1874
 • Darrell Dexter – Nova Scotia Premier, 2009–2013
 • Starr Dobson – CTV Atlantic Live At 5 Reporter, 1990-2013
 • Jay Ferguson ve Patrick Pentland ait Sloan

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.