Algoma University veya Algoma olarak kısaltılan, ana kampüsü Sault Ste’de bulunan yalnızca lisans düzeyinde bir devlet üniversitesidir . Marie , Ontario , Kanada. 1965’te kurulan Algoma, Ontario’daki en küçük lisans üniversitesidir. Kuzey Ontario’nun ihtiyaçlarına özel olarak odaklanan Algoma U, eğitim odaklı ve öğrenci merkezli bir orta öğretim sonrası kurumdur ve liberal sanatlar, bilimler ve profesyonel derece programlarında uzmanlaşmıştır. Shingwauk Kızılderili Yerleşim Okulu’nun eski yerinde bulunuyor, Algoma University Aborijin halkları ve diğer topluluklar arasında kültürler arası öğrenimi sağlamak ve geliştirmek için özel bir misyonu vardır. Algoma University ayrıca Brampton ve Timmins , Ontario’da uydu programlama hizmeti sunmaktadır .

1965 yılında kurulduğundan itibaren 18 Haziran 2008 tarihine kadar, Algoma U bir oldu bağlı kolej arasında Laurentian Üniversitesi içinde Sudbury ve resmen olarak biliniyordu Algoma University College . Bunu sağlayan mevzuat, Algoma Üniversite Yasası, 2008’dir.

Algoma University  Programları

Algoma, biyoloji , işletme , bilgisayar bilimi , toplum gelişimi , İngilizce , coğrafya , tarih , psikoloji , sosyal hizmet , sosyoloji , siyaset bilimi , müzik ve güzel sanatlar gibi disiplinlerde üç ve dört yıllık lisans dereceleri olmak üzere 30’dan fazla program sunmaktadır . Üniversite ayrıca Timmins ve Brampton’da uzatma programları sunmaktadır .

Algoma University  Ortaklıkları

Müzik Algoma Konservatuarı , toplumda 1,000 hakkında öğrencilere teklifler müzik dersleri, Algoma ile bir çalışma ilişkisi vardır. Bağımsız bir üniversite olarak Algoma’nın tüzüğüyle eşzamanlı olarak , 2008 sonbaharında bir Anishinaabe kültürel ve dilbilim federe okulu olan Shingwauk Kinoomaage Gamig açıldı.

Üniversitenin Cambrian Koleji , Konfederasyon Koleji , George Brown Koleji , Humber Koleji , Mohawk Koleji , Kuzey Koleji , Sheridan Koleji , Sault Koleji ve Seneca Koleji ile diploma-derece anlaşmaları ve ayrıca University of the University ile öğrenci değişim anlaşması vardır.

Kütüphane Ve Arşivler

Algoma University, Arthur A. Wishart Kütüphanesi bu üye Araştırma Kütüphaneleri Kanada Derneği , Araştırma Kütüphaneleri Derneği ve Üniversite Kütüphanelerinin Ontario Konseyi ve katkıda bulunmaktadır.

Arthur A. Wishart Kütüphanesi iki farklı arşiv deposunu yönetmektedir: Engracia de Jesus Matias Arşivleri ve Özel Koleksiyonlar ve Shingwauk Konut Okulları Merkezi . Engracia de Jesus Matias Arşivleri ve Özel Koleksiyonlar, Algoma Üniversitesi, Algoma Anglikan Piskoposluğu ve Ontario Kilise Eyaleti kayıtlarının resmi deposudur . Engracia de Jesus Matias Arşivleri ve Özel Koleksiyonların güçlü yönleri, Kuzey Ontario ticaret tarihi, Algoma Üniversitesi kurumsal tarihi, Büyük Göller bölgesinin endüstriyel tarihi ve daha geniş anlamda Algoma bölgesinin tarihidir.Shingwauk Konut Okulları Merkezi (SRSC), Kanada’daki yatılı okulların mirasını belgelemeye adanmış Shingwauk Mezunlar Derneği’nin Çocukları ile ortaklaşa yönetilen bir arşivdir . SRSC, Kuzey Amerika’daki en büyük yatılı okul arşiv koleksiyonlarından birine sahiptir.

Algoma University  Kampüsleri

Shingwauk Hall and Adjacent Wings (East, West and North-West)

Shingwauk Salonu şu anda çeşitli sınıfların yanı sıra idari ve fakülte ofislerini barındırmak için kullanılmaktadır. 1., 2. ve 3. seviyelerde, daha fazla sınıf, araştırma alanı ve ofis barındıran yeni Doğu, Batı ve Kuzey-Batı kanatlarına bağlantılarla bağlanır.Shingwauk Hall’un (SH200’ler) ikinci katı, Co-Op ve Kariyer Hizmetleri, Öğrenme Merkezi, Öğrenci Danışmanları ve ESL Programı dahil olmak üzere çeşitli öğrenci hizmetlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Essar Convergence Centre

2009 yılında Algoma, bir biyobilimler ve teknoloji yakınsama merkezi inşa etmek için 16 milyon dolardan fazla para aldı. Yeni binanın temeli Eylül 2009’da atıldı. Öğrenciler ve profesörler için son teknoloji sınıflar ve laboratuar alanlarının yanı sıra bina, Sağlık Bilişimi Araştırma Enstitüsü, İnvaziv dahil olmak üzere çeşitli araştırma enstitülerine ev sahipliği yapıyor. Tür Araştırma Enstitüsü, Sault Ste. Marie İnovasyon Merkezi ve Algoma Sağlık Oyunları bunlar arasındadır.

Algoma University Atletizm Ve Sporlar

George Leach Merkezi

Algoma Thunderbirds’in evi olan George Leach Center (GLC), üniversitenin kampüsünde yer almaktadır. 1992 yılında inşa edilen ve Algoma Üniversitesi’nin ilk Atletizm Direktörünün adını taşıyan GLC, Algoma Üniversitesi öğrencilerine ve topluluk üyelerine fitness ekipmanlarına erişim sağlar. GLC ayrıca bölgesel, il düzeyinde ve ulusal düzeyde yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır.Mart 2015’te GLC, önceden var olan 39.000 fit karelik yapısına ek olarak 10.000 metrekarelik yeni bir genişletme açtı. Bu yeni ağırlık odası fitness alanı, yeni güç ve kardiyo ekipmanlarına sahiptir. Bu geniş alanlar kampüse bakmaktadır. Bu stüdyolardan biri de 15 yeni dijital spin bisikletle Spin Studio’ya dönüştürüldü.

Spor salonu veya saha evi, badminton, basketbol, ​​voleybol ve tenis gibi çok çeşitli atletik aktiviteleri barındıran üç düzenleme sahası yüzeyine sahiptir. Bir kort, daha iyi tenis oynamak için çukur yüzeyli özel olarak tasarlanmıştır. Spor alanı, 1/9 mil kapalı yürüyüş ve koşu parkuru ile çevrilidir. GLC’de ayrıca bir sauna, kilitli dolaplı soyunma odaları, üniversite soyunma odaları ve hakem görevlileri için özel soyunma odaları vardır.

Speakeasy 

Speakeasy, Algoma Üniversitesi’nin öğrenci merkezidir. Kafeteryaya bağlı olan The Speakeasy, bir veranda, pub ve eğlence merkezi olarak çalışır. Planlanan akşam etkinlikleri şunları içerir: karaoke geceleri, akustik reçel ve açık mikrofon geceleri, temalı Perşembe gecesi barları, canlı müzik grupları, komedi geceleri ve kültürel yemekler vardır.

Algoma University Konaklama

Dr. Lou Lukenda Yurdu

Eylül 2003’te inşa edilen tesiste 45 adet tek kişilik yatak odası bulunmaktadır.

Spirit Village Şehir Evi

Kompleksin tamamı 75 öğrenci barındıran 15 şehir evinden oluşmaktadır. Her şehir evinde beş adet tek kişilik yatak odası, iki banyo, ortak bir mutfak ve oturma odası vardır.

Downtown Konutları

Eylül 2010’da açılan, şehir merkezindeki rezidans dönüştürülmüş bir yerel otel simgesiydi. Her oda tek kişilik yatak, şifonyer, dolap, telefon, mini buzdolabı, televizyon ve özel banyo ile eksiksiz bir şekilde döşenmiştir. Bina genelinde çeşitli alanlarda ortak mutfak tesisleri ve ortak odalar vardı.Downtown Residence, Nisan 2015’te kapılarını kapattı.

Algoma Yurdu

2011’in sonlarında başlayan inşaatla birlikte, 2012 öğretim yılının başlangıcı için Algoma Üniversitesi’nde yeni bir rezidans binası açıldı. 96’nın üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan Algoma Yurdu, açık konsept alanı, tek kişilik yatak, gardırop ve yüksek hızlı kablosuz internet bağlantılı çalışma masası ile döşenmiştir. Öğrenci aynı cinsten başka bir oda arkadaşıyla banyoyu paylaşıyor. Kompleksin her katında mikrodalga fırın ve uydu ile HD TV içeren ortak bir oda vardır.

Windsor Parkı

Üniversite, eski Windsor Park Hotel’i konut olarak 2010 yılında satın almış ve 2015 yılında özel geliştiricilere satmıştır.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.