Chicoutimi à Université du Québec (UQAC) bir dalıdır Université du Québec ağında 1969 yılında kurulan ve merkezi Chicoutimi ilçesindeki Saguenay , Quebec , Kanada . UQAC’ın La Malbaie , Saint-Félicien , Alma ve Sept- Îles’de ikincil eğitim merkezleri vardır . 2003 yılında, 6583 öğrenci kaydedildi ve 209 profesör üniversite için çalıştı.

Chicoutimi à Université du Québec Akademisyenleri

Kırktan fazla lisans ve lisansüstü program sunmaktadır. Üniversite, özellikle alüminyum (iki araştırma merkezi ile), ormancılık , buzlanma (Fransızca, givrage), jeoloji ve tarihi nüfus araştırmalarındaki araştırmacıları ile tanınmaktadır .2005 yılında UQAC, Fas , Lübnan , Çin , Senegal , Kolombiya ve Brezilya’daki üniversitelerle ortaklaşa yabancı ülkelerden gelen öğrenciler için programlar açtı.

2006 yılında Université de Sherbrooke , UQAC kampüsünde tıp fakültesinin bir binasını açtı ve öğrencilerinin biyoloji gibi diğer kurslar için UQAC’a kaydolmasına izin verdi.

UQAC ayrıca École de langue française et de culture québécoise (Fransız dili ve Quebec kültürü) aracılığıyla bir dizi İkinci Dil olarak Fransızca programı sunmaktadır. 2008 yılında, Montreal’de bulunan Dijital Sanatlar, Animasyon ve Tasarım Okulu (genellikle NAD olarak anılır ) UQAC ile birleştirildi.

Chicoutimi à Université du Québec Önemli Fakülteleri

  • Gerard Bouchard
  • André Francoeur
  • en: Claude Villeneuve

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.