Toronto’daki üniversiteler listesine baktığımızda prestijli ve alanında kendini kanıtlamış birçok üniversite göreceğiz. Kanada üniversiteleri başvuru sürecini Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla birlikte gerçekleştirin; Hayalleriniz gerçek olsun!

Toronto’da yaklaşık 30 üniversite ve kolej mevcuttur. Ryerson Üniversitesi, liberal sanatlar bölümlerindeki güçlü geçmişiyle ünlüdür. York Üniversitesi, Mars keşfi alanındaki gelişmelerin yanı sıra mühendislik, hukuk, işletme teknolojisi ve biyoloji alanlarındaki başarılarıyla bilinen Kanada uzay programının bir üyesidir. Kanada’daki en eski yüksek öğretim kurumlarından biri olan şehirdeki ve bölgedeki en ünlü üniversite – Toronto Üniversitesi, çeşitli alanlarda devrim niteliğinde keşiflerle ünlüdür. Toronto dil okullarına katılarak eğitim öncesinde İngilizcelerine katkı sağlama imkanına sahip olabilirsiniz.

Neden Toronto’daki Üniversiteler Tercih Edilmeli ?

  • Ulaşım ağı çok geniştir. Toronto gelişmiş bir karayolu altyapısına sahiptir. Tramvaylar, otobüsler, hafif trenler oldukça geniş bir ağa sahiptir.
  • Guinness Rekorlar Kitabı’na göre şehrin en işlek caddesi Yonge Caddesi bir zamanlar dünyanın en uzun caddesiydi. Bugün gençlerin ve öğrencilerin buluşma yeri, turistik bir cazibe merkezidir. Birçok dil okulunun yanı sıra bazı kolej ve üniversitelerin kampüsleri de Young Street’e yürüme mesafesindedir.
  • Toronto büyük bir kültür merkezidir, dünyaca ünlü sanatçıların sıklıkla geldiği çok sayıda müze, tiyatro, konser salonu vardır. Toronto’da uluslararası öğrenciler sıkılmayacak, birçok farklı eğlence türü var.
  • Toronto üniversitelerinin kampüsleri güzel yerlerdedir. Örneğin, Toronto Üniversitesi King’s Park’ta yer almaktadır. Ve üniversite kampüsü, şehir merkezinde 10 blok kadar yer kaplar.
  • Toronto, 100’den fazla milletten oluşan çok kültürlü bir şehirdir. Yabancı öğrencilerin şehirde rahat etmesi oldukça kolaydır.
  • Seyahat için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, sadece bir saatlik sürüş mesafesinde ünlü Niagara Şelalesi vardır, şehir Amerika Birleşik Devletleri şehirlerine karayolu ve uçuşlarla bağlıdır.

Kanada üniversitelerinde okumanın avantajları nelerdir ?

Toronto’daki Üniversiteler

Toronto Hakkında İlginç Bilgiler

  • Dünyanın en yüksek TV kulelerinden biri – CN Kulesi – Toronto’da bulunuyor. Yüksekliği 553 metredir, kulenin üzerinde dönen bir restoran bulunmaktadır.
  • Toronto’da tam bir yeraltı şehri var. PATH denir. Yeraltı şehri merkezde yer alır, zemini aydınlatılır ve ısıtılır. Bu şehirde mağazalar, restoranlar ve hatta parklar var.
  • Toronto metrolarında çalmak isteyen sokak müzisyenleri seçmelere katılmalı ve bir lisans almalıdır. Ücretsiz değil: Bir müzisyenin yılda 150 Kanada doları ödemesi gerekiyor.
  • Toronto’nun gelişen bir film endüstrisi var ve ünlü Uluslararası Film Festivali’nin burada yapılması tesadüf değil. Burada birçok film çekildi: örneğin “Dracula 2000”, “Johnny Mnemonic”, “My Big Greek Wedding”, “Sessiz Tepe”, “X-Men”, “Superman 2” filmlerinden sahneler.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi öğrencilerinin ücretsiz Kanada Göçmenlik Testinden yararlandığını biliyor muydunuz ? Detaylı bilgi almak hemen bilgi formunu doldurun!

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız.