St. Stephen Üniversitesi , Kanada , New Brunswick , St. Stephen kasabasında bulunan küçük bir liberal sanat üniversitesidir.

St. Stephen Üniversitesi Tarihi

Kurum için planlama 1971’de başladı ve ilk öğrenciler 1975’te kaydoldu. 1998’de, üniversite, liberal sanatlar ve bakanlık çalışmalarında lisans ve yüksek lisans dereceleri vermek için eyalet hükümetinden bir tüzük aldı.

Programlar

St. Stephen Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans dereceleri vermek için New Brunswick eyaleti tarafından kiralanmıştır. SSU, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde lisans derecesi sunmaktadır. Bakanlık lisansüstü programı, meslek ve meslekten olmayan bakanlık için eğitim sunmaktadır. SSU ayrıca Din, Barış ve Adalet Enstitüsü aracılığıyla çevrimiçi bir yüksek lisans ve lisans Sertifika programı sunmaktadır.

St. Stephen Üniversitesi Kampüsü

St. Stephen Üniversitesi, St. Stephen kasabasındaki Main Street’te bulunan küçük bir kampüse sahiptir . Park Hall olarak adlandırılan ana bina, 19. yüzyılda Kanada Konfederasyonu zamanına tarihleniyor ve İtalyan Rönesans Revival tarzında inşa edilmiştir. Park Hall, SSU idari ofislerine, akademik tesislere ve bir konuta ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler için daha fazla yurt, kampüsteki diğer iki binada yer almaktadır.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: