1974 yılında kurulan Mississauga şimdi Kanada en 6 olarak kabul edilmektedir. 70.000 civarında nüfusa sahiptir. Ayrıca 8 yıl üst üste Kanada’nın en güvenli şehri olarak kabul edildi. Mississauga, 11 toplum merkezi ile aile odaklı spor, eğlence ve sanat tesisleri ve büyük perakende, ofis, eğlence ve apartman yaşamı ile canlı bir şehir merkezi sunmaktadır. Niagara-on-the-Lake’den Quebec sınırına kadar uzanan 485 mil (780 km) sahil yolunun bir parçası da dahil olmak üzere 480’den fazla park ve 23 ana yol sistemi vardır. 425.000’den fazla istihdam eden 55.000’e yakın kayıtlı işletme ile Mississauga, 61 Fortune 500 Kanada veya büyük bölüm genel merkezine ve 50 Fortune Global 500 Kanada genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada Mississauga Demografisi

Kanada Mississauga, Kanada’nın en hızlı büyüyen ve çok kültürlü şehirlerinden biridir. Kanada İstatistikleri, Mississauga’nın şu anda 734.000 kişiye sahip olduğunu, önceki on yıla göre 150.000 arttığını ve nüfusun son yirmi beş yılda kabaca iki katına çıktığını tahmin ediyor. Mississauga şu anda Büyük Göller’deki en kalabalık üçüncü şehir, Toronto‘dan çok daha küçük. Nüfusun yaklaşık% 52’si İngilizce dışında bir dil konuşuyor ve nüfusun% 52,4’ü görünen bir azınlığın (beyaz olmayan veya aborjin olmayan) üyeleridir. Nüfusun% 18’i 14 yaşın altında, emeklilik yaşındaki nüfusun% 8,51’i. Mississauga’da ortanca (orta) yaş 35’tir.

Sağlık hizmeti

Şehrin iki ana hastanesi, Kasım 2011’de Trillium Sağlık Ortakları olmak üzere birleşen Credit Valley Hastanesi ve Trillium Sağlık Merkezi’dir. Mississauga’daki sağlık sistemi ve öğrencilerin idaresi Peel Bölgesi Okul Kurulu Sağlık Merkezinin malıydı ve Mississauga’daki vatandaşlara yönelik sağlık desteği Peel Sağlık Merkezinin malıydı. Mississauga’nın doğu kısmı Pearson Health’in (Büyük Toronto Bölgesi Sağlık Departmanı) malıydı.

Trillium Health Partners, olağanüstü bir performans, mali sorumluluk ve kaliteli hasta bakımı geçmişine sahip lider bir hastanedir. Hastane, tüm akut bakım hastanesi hizmetlerinin yanı sıra çeşitli toplum temelli özel programlar sunan üç ana bölgeyi, Credit Valley Hastanesi, Mississauga Hastanesi ve Queensway Sağlık Merkezi içerir. Bu hastaneler, Mississauga topluluğu tarafından en düşük maliyetle kolayca erişilebilen en yüksek kalitede bakım sağlar.

Topluluk

Mississauga’nın bazı harika mahalleleri ve toplulukları var. Şehirde bir günlük kamp, ​​telafi edici çalışma ve park sosyal yardım görevlileri bulabileceğiniz birçok toplum merkezi vardır. Mükemmel güvenlik kaydı ve çok düşük suç oranı ile Mississauga, takdir edebileceğiniz çeşitli bir topluluk ortamı sağlar.

Gezinirken Mississauga

Artık “MiWay” olarak bilinen Mississauga Transit, şehir genelinde kapsamlı bir otobüs güzergahları ağı sunuyor. Güzergah haritaları çevrimiçi olarak veya Square One Transit Terminalinden basılı olarak alınabilir. Toronto, Brampton ve Oakville şehirlerinin transit sistemleri, çeşitli konumlarda Mississauga Transit’e bağlanır.

2010 yılında, Mississauga Şehri, önümüzdeki 20 yıl içinde şehirde 900 kilometreden (560 mil) fazla yol ve arazi bisiklet rotası geliştirmek için bir stratejiyi özetleyen bir Bisiklet Ana Planı’nı onayladı. 1.000’den fazla Mississauga vatandaşı ve paydaş, bu planın geliştirilmesine yardımcı olmak için düşüncelerine ve fikirlerine katkıda bulundu. Plan, bisikletle ilgili ilk güvenlik yaklaşımını benimsemek amacıyla entegre bir bisiklet yolları ağı oluşturarak, şehirde bir yaşam biçimi olarak bisiklete binmeyi teşvik etmeye odaklanıyor.