Her öğrencinin hayallerinden biriside Kanada’da üniversite okumaktır. Dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, öğrencilere birçok eşsiz imkan sunuyor.

Bu eşsiz imkanlar arasında en önemlileri hiç şüphesiz eğitim alırken sunulan yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında sunulan tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hakkıdır. Bunca imkan sunulurken öğrencilerin aklına takılan en önemli sorulardan biriside şüphesiz; Kanada’da üniversite okumak için gerekenler nedir ?” sorusudur.

 “Kanada üniversitelerinde eğitim almanın avantajları nelerdir ?” sorusunu Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada’da Üniversite Okumak İçin Gerekenler

Öncelikle Kanada’da üniversite okumak için herhangi bir üniversite geçiş sınavına girmenize gerek yoktur. Eğitim yaşamınız boyunca elde ettiğiniz başarılar, diploma puanınız Kanada’da üniversite okumak için gerekenler arasındaki en önemli maddelerdir.

Not ortalamaları, sınav puanları, katılım sağlanan sosyal aktivite ve gönüllü olarak görev alınan yardım/etkinlikler özellikle incelenmektedir.

Kanada’ya gitmek isteyen öğrenciler nasıl bir yol izlemelidir ?

Kanada’da iki farklı dil anadil olarak kabul görmektedir. İngilizce veya Fransızca bilgisi aranılan şartlar arasındadır. Diller için girilen akademik sınavlardan (IELTS,TOEFL gibi) istenilen puan; Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ilgili olarak lütfen iletişime geçin.

 Kanada’da üniversite okumak için gerekenler  hakkında bilgi almak için; 0 (212) 252 90 35 veya 0 (212) 252 90 36 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!