Kanada Master  programları birçok avantajı öğrencilere sunmaktadır. Eğitim alırken sunulan çalışma izni, eğitim sonrasında verilen tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hatta vatandaşlık hakkı tanımasından dolayı Kanada master programları sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada üniversitelerinde eğitim almanın avantajları nelerdir ?

Kanada master programlarını temel olarak ikiye ayrılmaktadır;

Kanada Master Programları – Tezli

2 sene boyunca devam eden eğitim programlarıyla beraber katılım için belli şartlar aranmaktadır;

  • Aranılan en önemli kriter; TOEFL, IELTS sınavlarında okulların ve katılacağınız bölümün aradığı yeterliliğe sahip olmak.
  • Master dönemleri genellikle Eylül  ile Mayıs  arasında başlamaktadır.  Başvuruları en geç Ocak ayı ile Nisan ayı arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu zaman dilimleri bazı okullara göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden muhakkak merkezimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması
  • Eğitmenleriniz tarafında verilecek olan Referans mektupları

Tezsiz master programlarında aranılan şartlar bu kadar katı değildir. Diploma puanınıza bakılmaksızın kabul alabilirsiniz.

Kanada nasıl bir ülkedir ?

Kanada Master Programları – Tezsiz

En önemli avantajı diploma puanınıza bakılmaksızın katılım hakkı sağlanıyor olmasıdır. Aranılan en önemli kriter dil bilginiz olmaktadır.

Yine tezli yüksek lisans programlarında olduğu gibi eğitim alırken sunulan çalışma izni, eğitim sonrasında verilen tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hatta vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.