Dünya’nın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, her yıl yüzlerce ülkeden öğrenciye eğitim fırsatı sunmaktadır.

Türkiye’deki üniversite giriş sisteminin aksine Kanada üniversitelerisınavsız giriş hakkı tanımaktadır.  Aynı zamanda dünyanın en kaliteli üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Aynı zamanda çalışırken eğitim alma, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni vermektedir. Bu sürecin sonun sizlere vatandaşlık hakkı tanımaktadır.

Kanada üniversitelerinde eğitim almanın avantajı nedir ?

Kanada’da Üniversite Okuma Şartları Nelerdir ?

Kanada üniversiteleri için kabul şartları çok zor olmamakla beraber, hayallerinizdeki eğitime ilk adımı bugün atabilirsiniz.

Öğrencilerin hayallerinden birisi olan Kanada üniversiteleri, YGS-LYS gibi bir sınavla alım yapmamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamdaki başarıları dikkate alınmaktadır.

Not ortalamaları, sınav puanları, katılım sağlanan sosyal aktivite ve gönüllü olarak görev alınan yardım/etkinlikler özellikle incelenmektedir.

Kanada’da iki farklı dil anadil olarak kabul görmektedir. İngilizce veya Fransızca bilgisi aranılan şartlar arasındadır. Diller için girilen akademik sınavlardan (IELTS,TOEFL gibi) istenilen puan; Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ilgili olarak lütfen iletişime geçin.

 Kanada üniversiteleri kabul şartları  hakkında bilgi almak için; 0 (212) 252 90 35 veya 0 (212) 252 90 36 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.