Kanada’da siyaset bilimi hakkında merak ettiğiniz soruları yantladık.Politikanın yerel, ulusal ve uluslararası düzeydeki vatandaşların günlük hayatlarını nasıl etkilediğini merak ediyor musunuz?

Kanada’da Siyaset Bilimi

Siyaset bilimi, ülkelerin dünya çapında nasıl yönetildiğini keşfetmenizi sağlar ve Kanada’nın sürekli değişen küresel ağ ve ortamdaki karmaşık rolünü ve yerini anlamak için size bir çerçeve sunar.

Siyasi bilimciler, siyasal sistemleri, nasıl evrimleştiklerini, rekabet ettiklerini ve birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini ve bu sistemlerin hepimizi nasıl etkilediğini ve bunları nasıl etkileyebileceğimizi keşfederler.

Siyaset bilimi, günümüzün haber ve etkinlikleri kadar hızlı gelişen büyük ve dinamik bir alandır. İdeolojileri ve tarihi, ekonomik ve askeri sistemleri, gazeteciliği ve kitle iletişimini, uluslararası örgütleri ve çokuluslu şirketleri, politik liderliği, psikolojiyi ve sosyolojiyi inceler.

Neden ders çalışıyor? Politik bilim, değişen dünyamızı anlamlandırmak için eleştirel düşünme becerilerini geliştirir. Karmaşık gerçekleri – basit açıklamaları değil – hepimizi etkileyen eylemlerin ardında keşfedersiniz. Araştırma, tartışma ve analizlere katılacaksınız.

Siyaset ve hükümet eğitimi, yasaları ve siyasi kurumları daha iyi anlamanıza yardımcı olur ve eleştirel ve sosyal sorumluluk sahibi vatandaşlar oluşturur. Üniversitede siyaset bilimi alanında büyük bir seçim yaparak, hükümet, yönetim, gazetecilik, iletişim, eğitim, hukuk, dış hizmet ve uluslararası iş alanlarında kariyer için hazırlanabilirsiniz.

Kanada kolejleri ya da Kanada sertifika programları ile çalışarak eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da Kolej Eğitimi Almanın 4 Avantajı;

  • Eğitim süreniz boyunca haftalık 20 saatlik çalışma izni,
  • Eğitim programı sonrasında 1 veya 3 yıllık çalışma izni,
  • Eğitim süreniz boyunca eşinizin tam zamanlı çalışma iznine sahip olması,
  • Eğitim sonrasında Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık hakkı!

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.