kanada'da işletme eğitimi

Kanada’da işletme eğitimi almak, benzersiz bir kariyere giden ilk adım olacak. Kanada Üniversiteleri tarafından sunulan işletme ve yönetim programlarına kayıtlı 200.000’den fazla öğrenci ve Community College’daki işletme programlarına katılan 130.000’den fazla öğrenci vardır.

Kanada’da İşletme Eğitimi

Kanada üniversiteleri tarafından sunulan işletme ve yönetim programlarına kayıtlı 200.000’den fazla öğrenci ve Kanada kolejlerinde  işletme programlarına katılan 130.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır . Bu öğrenciler, kendi öğrenci organlarının yaklaşık% 17 ve% 19’unu oluşturur. Yılda,% 80’i lisans düzeyinde olan üniversiteler tarafından yaklaşık 55.000 işletme derecesi verilmektedir. 39.000 öğrenci daha yüksek okullardan işletme ve yönetim bölümlerinden mezun olur.

Ayrıca, tüm iş alanlarında, orta öğretim sonrası kurumlar, meslek kuruluşları (ör. Yeminli Muhasebeciler Enstitüsü ve Kanada Bankacılar Birliği), yönetim danışmanlığı firmaları ve in- ev organizasyonları. Bunlar, çoğu çevrimiçi olmak üzere özel sektördeki ve kamu sektöründeki yöneticilere sunulmaktadır. Bu teklifler yüksek bir oranda büyümeye devam ediyor.

Kanada’da, işletme alanında üniversite lisans dereceleri genellikle Bachelors of Commerce (B Comm) olarak belirlenmiştir. Kanada’daki ilk B Comm programı 1919’da Queen’s Üniversitesi tarafından 1921’de verilen ilk derece ile başladı. Şu anda 75’ten fazla Kanada üniversitesi lisans işletme eğitimi sunuyor.

 

Eğitim Müfredatı

Hem lisans hem de lisansüstü düzeylerdeki işletme müfredatı, iş ortamının yeni gerçeklerini yansıtacak şekilde değişti. Şirketler, artan rekabet baskılarına ve pazardaki artan değişim ve yenilik oranlarına yeniden yapılandırmak ve uyum sağlamak zorunda kaldı. İşletme eğitiminin yeterliliği ve yönü hakkında sorulan sorular, liderliğin “daha yumuşak” becerileriyle eğitilmiş mezunlar için artan bir talep yaratmıştır.

Bunlar arasında iletişim, ağ geliştirme, takım çalışması, değişim yönetimi ve yönetimsel esneklik ve yaratıcılık gerektiren belirsizliklerle dolu durumlarda etkin bir şekilde çalışabilme becerisi bulunmaktadır. Dahası, orta düzey yönetim pozisyonları ortadan kalktıkça, girişimcilik ve yeni girişimlerin ve küçük işletmelerin yönetimindeki kurslara daha fazla vurgu yapılmaktadır.

Hem büyük hem de küçük işletmelerin küreselleşmesi, uluslararası ticaret, uluslararası pazarlama, uluslararası finans ve sınır ötesi yönetim gibi alanlarda artan kurs tekliflerinin yanı sıra farklı üretim sistemleri, insan kaynakları arasındaki uluslararası karşılaştırmalara odaklanan kurslara da yansımaktadır. yönetim, etik davranış veya organizasyon yapısı.

Bu derslerin çoğu isteğe bağlı olma eğilimindedir ve seçmeli ders olarak sunulur. Bununla birlikte, müfredatın bu şekilde genişletilmesi, hem olası işverenler hem de öğrenciler tarafından işletme eğitiminde artan ilgi için yapılan talepleri yansıtmaktadır.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Kolejleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.