Dünya’nın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere birçok avantajı sunuyor.

Öğrencinin eğitim aldığı esnada çalışma iznine sahip olması, eğitim sonrası tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik başvurusu yapma hakkı tanımaktadır.

Kanada’nın dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir. Aynı zamanda refah seviyesi yüksek olan ülkeler arasındadır.

Kanada’da eğitim ve yaşam standartları yüksek mi ?

Kanada Yüksek Lisans Yapmak

Kanada’da eğitim almak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği ülkeler arasında Kanada’da yer alıyor. Sunmuş olduğu benzersiz ekonominin yanı sıra öğrencilere tezli ve tezsiz olarak iki farklı alanda yüksek lisans yapma şansı tanımaktadır.

Kanada yüksek lisans yapmak için (tezli) sahip olmanız gereken birkaç özellik vardır;

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce veya Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime

Tezsiz yüksek lisans programlarında aranılan özellikler çok daha azdır. Diploma puanınız baz alınmamaktadır.

Kanada Yüksek Lisans Yapmak Ve Göçmenlik Hakkı 

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.