Kanada vizesi  başvuruları gerçekleştirilirken akıllara birçok soru işareti gelmektedir. Avrupa Birliği ülkelerine girişlerde yeşil pasaporta vize istenmemesi, Kanada vizesi olmaksızın yeşil pasaportla giriş yapılabileceği düşüncesi hakimdir.

Ancak Kanada vizesi olmaksızın yeşil pasaport ile giriş yapılabilmesi maalesef mümkün değildir.

 

Kanada Vizesi Yeşil Pasaport’a Vize İstiyor Mu ?

Evet, Kanada yeşil pasaporta vize istemektedir. Bu uygulama hem Kanada turist vizesinde hemde Kanada öğrenci vizesinde geçerlidir.

Sizde Kanada vizesi almak istiyorsanız: Türkiye’nin, Kanada’ya özgü tek kuruluşu olan merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ve deneyimli kadromuzla yanınızda olmaktan memnuniyet duyarız.

“Kanada vizesi kaç günde çıkar?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada Vizesi İçin Ortalama Süre Nedir ?

Yeşil pasaport sahibi olsanız dahi vize sürecini etkileyen faktörler vardır. Bu süre randevu süresi dahil ortalama olarak 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Elbette Kanada vizesi başvurusunun gerçekleştirildiği zaman dilimi ve birçok faktör daha bu süreyi etkilemektedir. Başvurularınızı Kanada seyahatlerinizden 4-5 hafta önce başvurmakta fayda var.

Kanada Vizesi Yeşil Pasaport İçin Gerekli Evraklar

Vize başvuruları gerçekleştirilirken Kanada konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirilmez. Bu yüzden hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu tüm vize süresince belirleyici öneme sahiptir.

Kanada vizesi yeşil pasaport sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar aşağıda yer almaktadır;

 1. Vize Başvuru Formu (tarafımızca doldurulacaktır)
 2. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet 35×45 mm ebatlarında Biometrik resim.
 3. Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 4. Bağlı bulunduğu makamdan İngilizce olarak yazılmış görev yazısı ve izin yazısı
 5. Resmi kurum görev kimlik kartının önlü-arkalı fotokopisi
 6. Maaş bordrosu (Son 3 ay)
 7. Banka hesap cüzdan fotokopileri (güncel tarihli – son 3 ayı kapsayan banka hesap hareketleri ve bakiyesi bulunmalı yada Bankadan Antetli kağıdına ingilizce olarak yazılmış bir hesap dökümü alınmalıdır! Banka tarafından kaşeli imzalı olmalı kim kaşeleyip imzalıyor ise o kişinin imza sirküsü fotokopisi gerekmektedir.)
 8. Tapu fotokopileri (Var ise)
 9. Araç ruhsatı fotokopileri (Var ise)
 10. C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi
 11. Evli olan yolculardan Evlenme cüzdanı fotokopisi yada bu bilgilerin hepsini içeren Nüfus dairesinden alınmış yeni tarihli Nüfus Kayıt örneği istenmektedir.
 12. Konfirmeli otel Rezervasyonu

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!