Kanada Vizesini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Ağustos 2018 itibariyle Kanada konsolosluğu, vize sisteminde değişikliğe gitmiştir. Kanada vizesi başvurularında parmak izi uygulamasına geçiş yapılmıştır. Kanada vizesi için parmak izi randevunuzu Kanada Kültür Merkezinin profesyonel hizmetlerinden yararlanarak alabilirsiniz. 

 Ağustos 2018 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurularında parmak izi verme zorunluluğu getirildi.

Parmak izi işlemleri tüm kategoriler için geçerlidir. Kanada turist vizesi, öğrenci vizesi veya çalışma vizesi bu kategori içerisinde yer almaktadır. 

Kanada Vizesi Parmak İzi İçin Randevu Zorunluluğu

Öncelikle randevu alınabilmesi için vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanması gerekmektedir. Parmak izi yine randevu gününde alınmaktadır.

Vize alanında profesyonel destek sağlayan Kanada Kültür Merkezi, tüm vize ihtiyaçlarınıza yanıt olarak Kanada vizesi randevularını adınıza ve en yakın tarihe almaktadır.

Her ne kadar parmak izi uygulamasına geçiş sağlanmış olsa bile yüz yüze görüşme yapılmamaktadır. Bu yüzden hazırlanan başvuru formu ve dilekçeler vize başvurularınızdaki belirleyici faktörler arasındadır.

Kanada Kültür Merkezi randevu tarihini dilediğiniz zamana alabilir, başvuru formunuzu profesyonel danışmanlık hizmeti dahilinde gerçekleştirir. 

“Kanada vizesi nasıl alınır?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor. 

Kanada Vizesi Randevusunda Parmak İzi Nasıl Verilir ?

Ağustos 2018 itibariyle sadece randevu sistemine değil, parmak izi uygulamasının ilk adımı atılacak. Daha önceleri sadece evrak teslimi gerçekleştiriliyordu. Artık katılımın sağlandığı tek bir randevu’da tüm işlemler gerçekleştirilecek.

Vize başvurularında profesyonel destek sağlayan Kanada Kültür Merkezi ile başvurularınızı güvenle gerçekleştirin. 

Vize Randevusu Ne Zamana Verilir ?

Öncelikle bu randevu tarihini etkileyen en önemli faktörün yoğunluk olduğunu belirtmekte fayda var. 1 Ağustos itibariyle başlayacak olan uygulamada gerek gerçekleştirdiğimiz toplantılar, gerekse yetkili kişilerce görüşmemiz sonucunda; Ortalama sürenin 1-1,5 hafta sonrasına randevu verildiğini belirtmekte fayda var.

Elbette, başvuruların azaldığı dönemlerde bu süre çok daha kısalacaktır.