kanada bayrağı

İyi ve refah dolu bir yaşam için Kanada’da yaşama fikri oldukça sıcak gelmektedir. Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada, her milletten insanı bünyesi altına alıyor.

Kanada vatandaşı olmak isteyen kişiler süreci oldukça merak etmektedir.

Kanada Vatandaşı Olmak Zor Mu ?

İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda karşınıza birçok bilgi çıkacaktır. Bu bilgiler kısmen doğru iken, büyük çoğunluğu ne yazık ki doğru değildir.

Kanada vatandaşı olmak için birçok farklı seçenek mevcuttur. Ancak bu seçeneklerin birçoğu oldukça uzun, detaylı ve kişiye göre değişmektedir. 

Kanada göçmenlik yoluyla vatandaşlığı anlatacağız. 

Kanada Vatandaşı Olmak İçin; Çalışarak Eğitim Alıp, Göçmen Olmak

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.
 Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır.

 Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerek Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.