Dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, tarihe yön veren ve geleceğe parlak bakmamızı sağlayan birçok üniversiteye sahiptir. Köklü eğitim sistemi ve öğrencilere sunulan avantajlar göz önünde tutulduğunda Kanada üniversitelerinde eğitim almanın ne denli mantıklı olduğunu anlamak daha kolay olacaktır. Kanada üniversite sıralaması aşağıda yer almaktadır. En iyi 10 üniversiteyi sizin için hazırladık!

Kanada üniversite sıralaması ve alınan eğitimin tüm dünyada geçerli olduğunu görebiliriz. Oldukça ekonomik ücretlerle eğitim imkanı sağlayan Kanada üniversiteleri, eğitim alırken çalışma, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma, ardından göçmenlik hakkı vermektedir. Kanada üniversite sıralamaları sadece prestijli değil, öğrenciler için yeni bir yaşam fırsatı sunmaktadır.

Kanada’da üniversite okumanın avantajlarını İsmail İNCE anlatıyor. 

Kanada Üniversite Sıralamaları

10. Laval Üniversitesi

Laval University , 1663 yılında Quebec’de kurulmuştur. Okul köklü tarihiyle dikkat çekmektedir.Pierre Moreau Régis Labeaume René Lévesque gibi isimler Laval üniversitesinden mezun olmuşlardır.

9. Dolhouse ÜniversitesiDolhouse Üniversitesi

Halifax şehrinde yer alan Dolhouse üniversitesi; Joe Clark, Darrell Dexter gibi bir çok önemli insan burada eğitim almıştır.

8. Calgary Üniversitesi

İsmini bulunduğu şehirden alan Calgary üniversitesi birçok tanınan isme ev sahipliği yapmıştır. James Gosling, Stephen Harper gibi isimler dikkat çekmektedir.

7. University of Waterloo

University of Waterloo , 1957 yılında kurulmuştur. University of Waterloo özel değil , devlete ait üniversitelerden birisidir. Oldukça büyük başarılara imza atan üniversite, en iyi 10 Kanada üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

6. Alberta ÜniversitesiAlberta Üniversitesi İngilizce: University of Alberta, bir kamu araştırma üniversitesi olup; Edmonton, Alberta, Kanada’da bulunmaktadır. Üniversite 1908 yılında kurulmuştur.

5. McMaster Üniversitesi

Hamilton’da yer alan McMaster üniversitesi, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

4. Montreal Üniversitesi

1969 yılında , Quebec eyaletinde kurulmuştur. Kanada Montreal üniversitesi , özel bir okul değil , devlete ait okullardan birisidir. Christy Chung, Pierre Karl Péladeau , Martin Lemay bu okulda öğrenim gören ünlülerden yalnızca bir kaçıdır.

3. Ottawa Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Ottawa üniversitesi, Türk öğrencilere büyük burslar sunmuşlardır.

2. McGill Üniversitesi1821 yılında kurulan McGill Üniversitesi, Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan ve Kanada’nın en eski üniversitesi olan bir devlet üniversitesidir.  Kanada başbakanı Justin Trudeau, ünlü müzisyen Leonard Cohen ve sayısız birçok isim McGill üniversitesinden mezundur.

1. Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi Toronto, Kanada’da bulunan kamu araştırma üniversitesidir. AAU,’e üye iki Kanada üniversitesinden birisidir. 2015 yılında, U.S. News & World Report tarafından dünyanın en iyi 16. üniversitesi olarak seçilmiştir. Okul, sayısız kişiye öğrenim imkanı sunmuştur.

En İyi Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları

Kanada üniversiteleri listesine baktığımızda karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. Başarılı ve diğer ülkelerden farklı eğitim programı sunduğu kabul edilmiş bir gerçektir. Her yıl yüz binlerce öğrenci Kanada üniversitelerini tercih etmektedir. Başarılı eğitim programları, eğitim maliyetleri ve sunulan imkanlar göz önünde bulundurulduğunda neden tercih edildiğini çok daha iyi anlayabiliriz.

Kanada üniversiteleri kabul şartları öğrenciler tarafından en merak edilen sorular arasındadır. Kanada üniversiteleri merkezi bir sınava bağlı değildir. Öğrencilere sınavsız üniversite eğitimi imkanı sunulmaktadır. Kabul şartları çoğunlukla öğrencilerin lise eğitimi boyunca not ortalamaları ve geçmiş başarıları değerlendirilerek gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden Kanada üniversitelerinin kabul şartları bölümlere ve okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle Kanada üniversitelerine başvuru işlemi gerçekleştirmektedir. Doğru üniversite seçimi için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Üniversite Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için yıllık eğitim ücretleri vardır. En iyi Kanada üniversiteleri listesindeki okulların ücretleri birbirine oldukça yakındır. Sadece kabul şartları farklılık göstermektedir.

Her okul ve bölüm için farklı ücretler mevcuttur. Bu yüzden çok net bir ücret belirtmek maalesef mümkün değildir. Ancak ortalama bir ücret belirtmek gerekirse yıllık 14.000 CAD ile 35.000 CAD arasındadır. Ücretler bu yüzden farklılık göstermektedir. Kanada Kültür Merkezi ile doğru üniversite tercihini yapabilirsiniz.

Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Üniversite Başvurunuz İçin Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!