Kanada’da dil eğitimi alacak öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından biriside Kanada dil kursu vizesidir. Ancak Kanada dil kursu vizesi hakkında birçok yanlış bilgi internete servis edilmiştir.

Temelde iki farklı vize türü mevcuttur. Kısa süreli öğrenci vizesi ve Uzun süreli öğrenci olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ? sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.
 

Kanada Vizesi Başvurusu Deneyim Gerektirir; Kanada Kültür Merkezi İle Güvenle Başvurun!

 Kanada vizesine sahip olmadan eğitim yaşamınıza başlamanız maalesef ki mümkün değildir. Kanada Dil Kursu vizesi başvurunuzu, Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin.

Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun: Sizi, Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!

Kısa Süreli Kanada Dil Okulları Vizesi; 6 aydan daha kısa süreli öğrencilerin alabileceği vize türüdür. Öğrenci vizesinden ayıran tek yönü: Daha sonra uzatılamayacak olmasıdır. Eğer başka bir eğitim programına katılacaksınız; Tekrar Kanada dışına çıkıp, başvuru gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Eminiz ki Kanadayı oldukça beğenecek ve alacağınız eğitimden fazlasıyla memnun olacaksınız. Bu yüzden Kanada öğrenci vizesine ihtiyaç duyacağınızdan eminiz. Dilerseniz Kanada öğrenci vizesi nedir, ne değildir bunu açıklayalım.

Uzun Süreli Kanada Dil Okulları Vizesi (Kanada Öğrenci Vizesi); Yukarıda belirttiğimiz gibi eğer 6 ay ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim alacaksanız; Kanada öğrenci vizesi sahibi olmaya hak kazanıyorsunuz

Ülke dışına çıkmadan, eğitim aldığınız süre boyunca uzatabiliyor olmanız en büyük avantajıdır. Çünkü ülke dışına çıkmak maliyetli olacağı gibi pasaportunuzun bir süre elinizde olmamasına sebep olabilir.
Böyle bir durumda muhtemelen ilk durağınız Türkiye olacaktır. Ancak Türkiye’ye dönmek istemeniz beklenmedik bir maliyete yol açabilir.

Hızlı ve kolayca Kanada dil okullarına başvurularınızı merkezimiz ile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Kanada Kültür Merkezi olarak; Ankara veya İstanbul’daki konsolosluk birimlerine gitmenize gerek kalmadan, herhangi bir bürokratik işlemle uğraşmadan vize sahibi olmanızı sağlıyoruz.