kanada dil okulları

Dünya’nın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, öğrencilere birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi şüphesiz eğitim alırken verilen yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasın hak kazanılan tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik programına katılım sağlanmasıdır. Ardından Kanada vatandaşlığı elde etme hakkına sahip olabilirsiniz.

Kanada’da üniversite eğitimi almanın avantajları nelerdir ?

Kanada Üniversite Eğitim Sistemi

Akademik yıl genellikle Eylül’den, Mayıs ayına kadar üç dönemden oluşmaktadır. Yüksek öğretime geçiş gibi bir sınav olmaksızın, Kanada eğitim sistemi doğrultusunda sınavsız giriş hakkına sahip olacaksınız.

 Her üniversite ve bölüm kendi kabul şartları doğrultusunda öğrenci kabul etmektedir. Aranılan en temel şart liseyi bitirmiş olmasıdır. Kanada üniversiteleri kendi vatandaşlarına ücretsiz olmakla beraber uluslararası öğrencilere ücret uygulanmaktadır. Kanada üniversite ücretleri, Türkiye’deki özel üniversite ücretleriyle neredeyse aynıdır. Öğrenciler İngilizce veya Fransızca olmak üzere iki dilden birisine ait bilgisini okulların istediği sınavlarla kanıtlamak zorundadır. Aynı zamanda Kanada üniversitelerinin tamamının YÖK denkliği bulunmaktadır.

Kanada’da eğitim sonrası göçmenlik hakkında bilgileri İsmail İNCE aktarıyor.

Kanada üniversite eğitim sistemi dahilinde eğitim programları 1-3 yıllık süreden oluşan mesleki eğitimler vermektedir. Dilerseniz 4 yıllık lisans eğitimlerine katılma şansına sahip olacaksınız.  Üç yıllık lisans eğitimini devamı olan ön üniversite eğitimi gerektiren ve dört yıl devam eden “first professional degree” programlarını içerir.