Dünya’nın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, eğitim programlarında birçok avantajı öğrencilere sunmaktadır.  Kanada lise eğitim sisteminin kaliteli olmasının yanı sıra ekonomik fiyatlar sunuyor olması bir başka avantajdır.

Hem öğrencinin yaşam deneyimi açısından, hemde eğitim kalitesi noktasında benzersiz imkanları öğrencilerin ve velilerin ayaklarına sermektedir.

Eşsiz Fırsatları Kaçırmayın ! Hemen iletişime geçiniz.

Kanada Lise Eğitim Sistemi Hakkında Bilgiler

Kanada lise eğitim sistemi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına merkezimiz üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kanada Kültür Merkezi – Kanada’ya açılan pencereniz.

Üst Ortaokullar (Junior High Schools)

Üst ortaokullar genelde 7, 8 ve 9’uncu Sınıfları kapsar ve öğrencilerin ilköğretimden lise/orta dereceli okullara geçişini sağlar.

Üst (Orta Dereceli) Liseler (Senior [Secondary] High Schools)

Orta dereceli okullar veya liseler 8, 9 veya 10’uncu Sınıfa başlayan öğrencilere mezuniyet için gerekli koşulları tamamlamak için 12’inci Sınıfta eğitimlerini devam ettirme fırsatı sunar. Bu okullar, öğrencileri lise sonrası eğitime ve gelecekteki mesleklerine hazırlarken, onlara daha fazla seçenek ve özel ilgi alanlarında ‘uzmanlaşma’ fırsatı sunar. Bazı bölgelerde nitelikli öğrenciler Uluslararası Fakülte Programına (International Baccalaureate) kayıt olabilmekte ya da İleri Seviye Yerleştirme Programı (Advanced Placement, AP) dersleri alabilmektedir.