Doğal yaşamın şehir yaşantısıyla buluştuğu Kanada; Her yıl birçok ülkeden insanı ağırlıyor. Göçmen ülkesi olmasından dolayı birçok kültürü kendi içerisinde barındırmaktadır. Kanada turlarının belkide en güzel yanı birçok kültürün bir arada yaşamını ve bıraktığı eserlerdir.

Kanada Turlarında Gezmeniz Gereken Şehirler

  • Ottawa, Kanada Genel Valisi, Kanada Başbakanı ve Kanada Medeniyetler Müzesi’nin (Canadian Museum of Civilization) evidir. Aralarında Paul Anka, Dan Aykroyd, Bryan Adams, Bruce Cockburn, Peter Jennings, Yousuf Karsh, Tom Cavanagh, Alanis Morissette, Jessica Holmes, Matthew Perry ve Alex Trebek’in olduğu birçok ünlü bu kentten çıkmıştır.
  • Vancouver, Hollywood ve New York’un ardından, en fazla Amerikan yapımı filmlerin üretildiği üçüncü merkezdir. Kent, 2010 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacaktır.
  • Toronto, Kanada’nın en kalabalık ve Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci kentidir. Dünyanın sayılı finans ve ticaret merkezlerinden biri olan kentte, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Toronto Borsası (Toronto Stock Exchange) kentin kalbinin attığı cadde olan Bay Street’tedir.
  • Montréal, Kanada’nın en büyük ikinci kenti olmasının yanında, Paris’in ardından Fransızca konuşulan en büyük ikinci kent olma ünvanını taşır. Eski kent merkezi (Vieux-Montréal), Fransız ve İngiliz koloni döneminde köklerini bulur. Uluslararası Montréal Jazz Festivali, tüm dünyada düzenlenenler arasında en büyük olanıdır.
  • Edmonton, Alberta’nın başkenti, Kanada’nın nüfusu 1 milyonu aşan kentleri arasında en kuzeyde olanıdır.
  • Winnipeg, Manitoba’nın başkenti, Toronto ve Calgary arasında bulunan en büyük kenttir; Kanada Çayırları’nın kültürel ve sanatsal merkezi olarak tanınır.

Kanada turlarına katılım sağlayacaksanız ihtiyaçlarınız arasında Kanada vizesine ihtiyaç duyacaksınız. Kanada vizesi sahibi olmak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.