Toronto Üniversitesi Kampüsü

Kanada’nın en başarılı üniversitelerinden birisi olan Toronto üniversitesi, 2021 yılında dünyanın en iyi 18. üniversitesi seçilmiştir. Toronto üniversitesi bölümleri öğrencilerin geleceklerine yönelik eğitim programları sunmaktadır.

Toronto üniversitesi dünyanın en popüler üniversitelerinden birisidir. Başvuru sürecinde tüm adımlar dikkatli atılmalıdır. Eğer sizde eğitim almak istiyor, başvurularınızı tecrübeli danışmanlarımızla yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Toronto Üniversitesi Tarihi

1827’de kraliyet tüzüğü ile Ontario eyaletindeki en eski üniversite olan King’s College olarak kurulmuştur. Başlangıçta İngiltere Kilisesi tarafından kontrol edilen üniversite, seküler bir kurum haline geldikten sonra 1850’de bugünkü adını aldı. Bir kolej üniversitesi olarak , on bir kolejden oluşurher biri mali ve kurumsal işler konusunda önemli özerkliğe ve karakter ve tarih açısından önemli farklılıklara sahip. Üniversite ayrıca Scarborough ve Mississauga’da bulunan iki kampüsü mevcuttur.

Akademik olarak Toronto Üniversitesi, topluca Toronto Okulu olarak bilinen edebiyat eleştirisi ve iletişim teorisindeki hareketler ve müfredat için dikkat çekiyor . Üniversite, insülin ve kök hücre araştırmalarının doğum yeriydi ve Kuzey Amerika’daki ilk elektron mikroskobunun , ilk kara delik Cygnus X-1’in tanımlandığı , çoklu dokunma teknolojisinin ve NP teorisinin gelişiminin yeriydi -tamlık . Üniversite, erken derin öğrenme araştırmalarına katılan birkaç üniversiteden biriydi. Herhangi bir Kanada üniversitesinin en yıllık bilimsel araştırma fonunu alır ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki Amerikan Üniversiteleri Birliği’nin iki üyesinden biridir, diğeri McGill Üniversitesi’dir.

Varsity Blues bağları olan, üniversiteler arası lig maçında üniversiteyi temsil atletik takımlar futbol sahası futbol , kürek ve buz hokeyi. Gridiron futbolunun en eski kaydedilen örneklerinden biri, Toronto Üniversitesi Üniversite Koleji’nde 1861’de meydana geldi. [8] Üniversitenin Hart House , Kuzey Amerika öğrenci merkezinin erken bir örneğidir ve aynı anda geniş Gotik bölgesi içinde kültürel, entelektüel ve eğlence amaçlı hizmet vermektedir -revival kompleksidir.

Üniversite, üç Kanada Genel Valisi , dört Kanada Başbakanı , üç yabancı lider ve on dört Yüksek Mahkeme Yargıcı yetiştirmiştir. Mart 2019 itibariyle, on Nobel ödülü sahibi, beş Turing Ödülü sahibi, 94 Rhodes Bursiyeri ve bir Fields Madalyası üniversiteye bağlanmıştır.

Toronto Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Üniversite zeminler 2 kilometre (1,2 mil) kuzey hakkında yalan Financial District içinde Downtown Toronto hemen güneyinde mahallelerin ve Yorkville ve Ek . Site çoğunlukla sınırlanmış 71 hektar (180 dönüm) kapsayan Bay Street doğuya, Bloor Caddesi kuzeyinde, Spadina Caddesi batıda ve Kolej Caddesi güneydedir. Üniversite arazileriyle çevrili bir yerleşim bölgesi olan Queen’s Park , Ontario Yasama Binasını içerirve birkaç tarihi anıt. Yeşil alanları ve birbirine geçen birçok avlusu ile üniversite , şehrin merkezindeki merkezinde ayrı bir kentsel park alanı oluşturur.Aynı adı taşıyan Üniversite Bulvarı , Queen’s Park ile Front Street arasındaki şehir merkezinden geçen bir tören bulvarı ve ana caddedir. Patrick , Spadina , George , Müze ve Queen Parkı istasyonları Toronto metro sistemine yakındadır.

 

Toronto Üniversitesi
University of Toronto
Latince: Universitas Torontonensis
Slogan Latince: Velut arbor ævo
Kuruluş 15 Mart 1827
Tür Devlet üniversitesi
Eski isim(ler)i King’s College (1827–1849)
Eğitim dil(ler)i İngilizce
Gelir 2.7210 C$ milyar(Kanada Doları)
Rektör Michael Wilson
Başkan Meric Gertler
Öğretim üyeleri 2,547
Akademik personel 4,590
Öğrenciler 33,795
Lisansöğrencileri 33,795
Lisansüstüöğrencileri 13,464
Konum Toronto, Kanada
Okul renkleri  Mavi
Spor CIS, OUA, CUFLA üyesi 44 okul takımı
Maskot True Blue
Organizasyonlar AAU, ACU, AUCC, IAUU,U15, URA
Web sitesi utoronto.ca

Toronto Üniversitesi Bölümleri Nelerdir ?

Çğrencilere birçok farklı bölümde eğitim fırsatı sunmaktadır. Her bölümün kabul şartı farklıdır. Merkezi bir sınav olmaksızın: Öğrencilerin geçmiş başarıları ve not ortalamaları göz önünde bulundurularak kabul gerçekleştirilir.

 • Bilgi Fakültesi
 • Dalla Lana Halk Sağlığı Okulu
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Kamu Politikası ve Yönetişim Yüksekokulu
 • Kinesiyoloji ve Beden Eğitimi Fakültesi
 • Mimarlık, Peyzaj ve Tasarım Fakültesi
 • Müzik Fakültesi
 • Ontario Eğitim Araştırmaları Enstitüsü
 • Orman Fakültesi
 • Rotman Yönetim Okulu
 • Sosyal Hizmet Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Toronto İlahiyat Okulu
 • Uygulamalı Bilimler ve Mühendislik Fakültesi

Öğrencilere zengin birçok eğitim programı sunmaktadır. Üniversite eğitiminin yanı sıra yüksek lisans ve doktora programları için başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toronto Üniversitesinde Eğitim Görmüş Tanınmış Kişiler

Lester Bowles Pearson, Donald Sutherland, Michael Ondaatje, Frederick Banting, Roberta Bondar, Lorne Michael ve günümüz dünyasına katkıları olan birçok insan burada eğitim görmüştür.

Toronto Üniversitesi Taban Puanları

Öncelikle Türkiye’deki eğitim sistemi gibi LYS-YGS gibi bir sınavla yerleştirme gerçekleştirilmez. Seçeceğiniz bölüm, lise diploma ortalamanız ve okul yaşamınız boyunca gerçekleştirdiğiniz tüm aktiviteler kabulünüz için altın değerindedir.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanındaki Uzman Danışmanımız Sizinle İletişime Geçsin!