Kanada okulları tüm dünya’dan öğrencilerin tercih ettiği, saygın kurumlar arasında yer almaktadır. İlköğretim seviyesinden, akademik programlara kadar birçok eğitim programında Kanada okulları tercih edilmektedir.

Sunulan ekonomik eğitim fırsatları ve öğrencilere sunmuş olduğu güvenli yaşam alanını düşündüğümüzde bunu anlamak çok daha kolay olacaktır. Kanada okullarında sadece eğitim süresince değil, eğitim sonrasında’da öğrencileri bekleyen birçok avantaj vardır.

Ancak buradaki önemli faktörlerden biriside öğrencinin hangi programda eğitim almak istediğidir.

İngilizce/Fransızca Eğitimi Veren Kanada Okulları

Özellikle uluslararası öğrenciler tarafından en sık tercih edilen programlardan biriside Kanada dil okullarıdır

Ağırlıklı olarak İngilizce eğitimi sunan Kanada okulları; Hem kaliteli, hemde ekonomik bir eğitimin kapısını aralamaktadır. Özellikle alternatifi olan ülkelere kıyasla daha düşük bir döviz kuruna sahip olması tercih edilme oranını arttırmaktadır.

4 haftadan başlayan sürelerle Kanada dil okulunda öğrenciler eğitim alabilmektedirler.

Kanada Liseleri (Kanada Okulları)

Kanada’da lise eğitimi öğrenciler ve veliler arasında oldukça popüler ve tercih edilen programlar arasında yer almaktadır.

Öğrencilere Türkiye’deki ücretlere yakın ücretlerle Kanada’da lise eğitimi fırsatı sunulmaktadır. 9000 CAD’dan başlayan ücretlerle Kanada okullarında eğitim alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

 Kanada’da lisans ve yüksek lisans fiyatları hakkında bilgileri İsmail İNCE aktarıyor.

Kanada Okullarında Üniversite Eğitimi

Kanada üniversiteleri tüm dünya’da popüler ve saygın kurumlardır. Kanada okulları arasında en sık tercih edilen programlar olmasının yanı sıra; Eğitim alırken çalışma, eğitim sonrası göçmenlik hakkı tanıyan programlar arasındadır.

Öğrencilerin hayallerinden birisi olan Kanada üniversiteleri, YGS-LYS gibi bir sınavla alım yapmamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamdaki başarıları dikkate alınmaktadır.

Kanada Kolej Programlarında Eğitim

İş dünyası için nitelikli personeller yetiştirmeyi hedefleyen Kanada Kolejleri, tüm dünya’dan öğrencilerin tercih ettiği saygın eğitim programları arasındadır.

Bu okullar ayrıca mesleki amaçlı orta öğretim, is araştırma ile beraber yetişkin nüfusun da yasam boyu öğrenme ihtiyacını karşılamayı amaçlarlar.

Geçmişte de bu kurumlar toplumların ihtiyacı değiştikçe ve geliştikçe farklı diploma programları sunmuşlardır, su an bunların en azından 18 tanesi lisans ve uygulamalı lisans programı geliştirmektedirler.

Kanada’da yüksek lisans sonrası göçmenlik hakkı var mı ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada Okulları Yüksek Lisans Programları

Eğitim süresince ve eğitim sonrasında sağladığı avantajlar, yüksek iş bulma oranları ve ekonomik eğitim programlarından dolayı Kanada okulları yüksek lisans programları sıklıkla tercih edilmektedir.

Tezli veya tezsiz olmak üzere iki farklı seçenek öğrencilere sunulmaktadır.

Özellikle son yıllarda Kanada yüksek lisans programları sıklıkla tercih ediliyor. YÖK denkliği olması, çalışma izni sunması ve en önemlisi eğitim sonrası göçmenlik izni vermesiyle bir adım önde çıkıyor.

Türkiye’nin Kanada’ya özel ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile okul başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilir, Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

 “Kanada kolejleri neden tercih ediliyor ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor. 

Kanada Yaz Okulları

 Yaz okulu programları arasında en sık tercih edilenlere Kanada’da yaz okulu programları sıklıkla tercih edilmektedir.  Özellikle genç yaşlarında yurt dışında kısa süreli eğitim almak, yaz tatillerin verimli geçmesini isteyen aileler sıklıkla tercih etmektedir.

Kanada’da yaz okulu programlarına genellikle 9 – 15 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanır. Dilediğiniz eğitim programında eğitim alabilirsiniz.