Yeni bir eğitim hayatına ilk adım atılırken karşımıza çıkabilecek en üzücü durumlardan biriside Kanada öğrenci vizesi reddi olacaktır. Ancak bu durum aşılamaz değildir.

Gerçekleştirilen Kanada öğrenci vizesi vizesi başvurularına olumsuz yanıt verilmesinde birçok farklı etken söz konusu olabilmektedir. Aşağıda temel ve en sık karşılaşılan Kanada öğrenci vizesi reddini aktaracağız. Güvenle Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek için Kanada Kültür Merkezinin profesyonel destek hizmetinden yararlanın.

Kanada Öğrenci Vizesi Reddi Sebepleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.

Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.

Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak kişinin konsolosluğa kendini ifade edememiş olmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkabilmektedir.

“Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Vize Reddi Aldım Tekrar Başvuru Yapabilir Miyim ?

Elbette vize başvurusu yapabiliriz. Ancak Kanada öğrenci vizesi reddi nedenleri ve bir önceki başvuruda tekrarlanan hataların tekrarlanmaması gerekir. Düşündüğümüz zaman Kanada Büyükelçiliği yüz yüze görüşme gerçekleştirmiyor. Kanada öğrenci vizesi için gerekli değerlendirmeyi kişinin hazırlanan başvuru formu ve İngilizceye çevrilmiş evraklarını referans alarak değerlendiriyor.

Vize Başvurularınızın Kanada Konsolosluğunun İstediği Düzende Yapmak İster Misiniz ?

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!