Mutlu bir geleceğin anahtarını sunan Kanada devleti, eğitim sonrasında katılım olan birçok farklı program için çalışma izni vermektedir.

Eğitim sonrası sağlanan Kanada göçmenlik hakkıyla birlikte öğrenciler yeni yaşamlarına ilk adımı atabiliyor. Bunların yanı sıra Kanada öğrenci vizesi çalışma izni hakkını birçok eğitim programında sunmaktadır.

Kanada konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmiyor. Bu yüzden hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakların düzenlenmesi Kanada öğrenci vizesi almak için kilit noktalardan birisidir.

Kanada öğrenci vizesi çalışma izni sahibi olmak için ofisimizle İLETİŞİME GEÇin!

 Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Verir Mi ?

Öncelikle bu durumun katılım sağlayacağınız eğitim programına göre değiştiğini, tüm Kanada öğrenci vizesi sahiplerinin çalışma hakkı olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Üniversite, kolej, yüksek lisans veya doktora gibi akademik programlara katılım sağladığınız takdirde Kanada devleti çalışma hakkı tanımaktadır.

Bunların yanı sıra katılım sağlayacağınız sürede Kanada öğrenci vizesi almanız noktasındaki temel faktörlerden birisidir. 6 ay ve 6 ayın üzerinde eğitim programına katılım sağlayacak öğrenciler Kanada öğrenci vizesi almaya hak kazanmaktadır.

kanada dil okulları

Kanada’da Çalışarak Eğitim AL – Kanada Vatandaşı OL !

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.

 

Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

 Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve Okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır. Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerek Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.

 

Özetle Kanada Devleti  Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında  ( Kolej, Üniversite-Post Graduate-Master-Doktora) öğrencilere eğitim alırken part-time çalışma hakki vermekte  ve sonrasında 3 yıla kadar full-time çalışma hakkı vererek  okul bitiminden sonra 1 yıl çalışan  öğrencilere öncelikle oturum hakkı sonrasında ise Kanada Vatandaşı olma yolunda kapıları açmıştır.