Kanada liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin akıllarına gelen en önemli sorulardan biriside “Kanada liselerine giriş sınavı var mıdır ?” sorusudur. Ülkemizde uygulanan LGS sınavının öğrenciler üzerinde ne kadar olumsuz etki oluşturduğu tüm  öğrenci ve veliler tarafından onaylanan bir gerçektir.

Ancak Kanada liselerinde eğitim alacak öğrenciler böyle bir durumla karşılaşmayacaktır. Kanada liselerine giriş sınavı olmaksızın öğrencilerin lise kayıtlarını gerçekleştirmektedir.

Kanada’da lise eğitiminde öğrencilerimizin yanındayız! Tüm eğitim yaşamı boyunca sağlayacağımız destek için şimdi iletişime geçin.

 

Kanada Liselerine Giriş Sınavı Var Mı ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Kanada liselerine giriş sınavı gibi bir yol izlenmemektedir. Bunun yerine öğrencilerin transkript ve katıldığı etkinlikler göz önünde bulundurularak kabul işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda Türkiye’deki özel okullara yakın ücretler sunuyor olması’da Kanada lise fiyatlarının ne kadar ekonomik olduğunun göstergesidir.

Kanada’da Sınavsız Lise Eğitimi Fırsatı! 

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Lise Fiyatları Ne Kadar ?

Net veya standart bir ücret olmadığını hatırlatmakta fayda var. Okul fiyatlarını etkileyen birçok faktör mevcuttur. Okulun bulunduğu eyalet, konumu, okulun kendi uyguladığı ücret dahi bu noktadaki Kanada lise fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisidir.

Ortalama olarak 6000 Kanada Doları civarından başlayan Kanada Liselerinde sıklıkla karşılaşılan fiyatlar 9000-13.000 Kanada Doları arasındadır.

Öğrencilerin istedikleri dönemde Kanada liselerine geçiş yapabileceğini biliyor muydunuz ?

Kanada Eğitim Programları

 Kanada’da Lise Okumanın Faydaları Nelerdir ?

Öğrenci Kanada üniversitelerinde değil, Türkiye’deki üniversitelerde sınavsız üniversiteye giriş yapabilmektedir. 

En büyük faydası şüphesiz; Dünya’nın en iyi üniversitelerinde sınavsız giriş hakkına sahip olmanızdır. Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve sıralamaları aşağıda yer almaktadır;

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

Kanada liseleri hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımızla kolaylıkla ve hızlıca başvuru şansını yakalayın.