Kanada Dil Okulları

Eğitim kalitesi ve sağlamış olduğu avantajlarla birlikte Kanada lise okullarının ne kadar popüler olduğunu biliyoruz. Kanada lise okullarına sınavsız girişin yapılabilmesi ve Türkiye’deki özel okul ücretlerine yakın fiyatlar sunması bir farklı tercih nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Kanada liselerine sadece başlangıçta değil, 10-11 veya 12. sınıfta’da geçiş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Kanada liselerinin tüm dünya’da geçerli olan bir diplomayla mezun olmamızı sağlarken, en iyi üniversitelerde kabul işlemlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Kanada lise eğitimi programlarına katılan öğrencilerin neredeyse tamamı memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Kanada Liseleri Ücretleri

  • Havalimanı karşılaması yılda bir defa verilmektedir. Aynı zamanda üniforma , aktivitelere katılım ücretleri yılda bir defaya mahsustur.
  • Ücretler hakkında en net bilgi ; Kanada Kültür Merkezi tarafından verilmektedir. Bu yüzden Kanada Kültür Merkeziyle iletişime geçmelisiniz.

Kanada liseleri hakkında tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

Kanada’da Lise Eğitimi Almanın Avantajı Nelerdir ?

 Kanada’da lise okumanın faydalarından biriside eğitim sonrasında Türkiye’deki üniversitelere sınavsız girebiliyor olmanızdır. Aslına bakarsanız sadece Türkiye’deki üniversitelere değil, Amerika ve Kanada üniversitelerine sınavsız giriş hakkınızda bulunmaktadır.

En büyük faydası şüphesiz; Dünya’nın en iyi üniversitelerinde sınavsız giriş hakkına sahip olmanızdır. Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve sıralamaları aşağıda yer almaktadır;

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

 Kanada liseleri hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımızla kolaylıkla ve hızlıca başvuru şansını yakalayın.