Kanada lisans tamamlamak isteyen öğrenciler için ideal ülkelerden birisidir. Sunulan ekonomik eğitim programları ve yaşam giderlerinin düşük olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Üniversite ücretlerinin, Türkiye’deki özel üniversitelere denk ve bazı bölümlerde daha düşük olduğunu belirtmek isterim. Kanada lisans tamamlama hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Sunulan yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrası tam zamanlı çalışma izni ve Kanada göçmenlik hakkı tanınması sunduğu avantajlardan sadece birkaç tanesidir. Göçmenliğin ardından vatandaşlık başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada’da Çalışarak Eğitim AL – Kanada Vatandaşı OL !

Kanada Lisans Tamamlama Şartları

Öncelikle belirtmekte fayda var; Kanada üniversiteleri kabul şartları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak en temel katılım şartı İngilizce veya Fransızca seviyeniz olmaktadır. Her iki dilden birisine hakim olduğunuz sürece kolaylıkla Kanada’da lisans tamamlayabilirsiniz.  Kanada’da lisans tamamlamanın en temel şartı yukarıda belirttiğimiz gibi dil bilginizdir.

Ön lisansta eğitiminde almış olduğunuz dersleri, eğitim hayatına devam ettiğiniz dersler yerine sayılabilmektedir. Kanada’da lisans eğitimi aldığınız esnada yarı zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Kanada’da eğitim ve yaşam standartları yüksek midir ?

Kanada Lisans Tamamlamak İçin Gerekli Evraklar

*Ön Lisans Diploması
* Aldığı derslerin ve notlarının tek tek görüldüğü transkript
* İngilizce yeterlilik seviyesini gösteren belge ((TOEFL veya IETLS)
* 2 adet referans mektubu
* Niyet mektubu
* CV