“Kanada hangi ülkededir ?” sorusunun internette araştırıldığını görünce Kanada Kültür Merkezi olarak bu soruyu yanıtlamak istedik.

Kanada Hangi Ülkededir ?

Aslında Kanada başlı başına bir ülkedir. Hatta toprak alanı olarak Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesi olması unvanına sahiptir.

Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında yer alan Kanada, her yıl yüz binlerce insanın ziyaretine uğramaktadır. Özellikle öğrencilerin ve göçmen olmak isteyen kişiler için en tercih edilebilir ülkeler arasındadır.

Kanada Nerede

Kanada nerede ?” sorusunu yanıtlayalım. Kanada Amerika kıtasında yer almaktadır. Komşusu Amerika Birleşik Devletleridir. Hem Atlantik hemde pasifik okyanuslarına kıyıları vardır. Kanada dünyanın en büyük ülkelerindendir. Rusya’dan sonra ikinci büyük toprağa sahip ülkedir. Toplam 9,984,670 km² ‘dir. Bunun 9,984,670 km²’si sulardan oluşmaktadır.Kanada da eyalet sistemi mevcuttur.Kanada 10 eyalet ve 3 bölgeye ayrılmıştır.Eyaletler ve bölgeler şöyledir;

Britanya Kolumbiyası, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Québec, New Brunswick, Prens Edward Adası, Yeni İskoçya ve Newfoundland & Labrador) ve resmî olarak territory denen 3 bölgeye (batıdan doğuya doğru: Yukon, Kuzeybatı Toprakları, Nunavut)

Başkenti Ottawa’dır. Kanada da bazı bölgeler soğukken bazı bölgeler sıcaktır. Kışın kuzey bölgelerde -50 dereceyi görebilirsiniz. Telefon uzantısı +1’dir. Kanada ile Türkiye arasında saat farkı vardır. Ortalama 9 sattir. Bazı eyaletlerde azalmakta veya artmaktadır. Ülke içerisinde bile saat farkı gözlemlenebilir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!