Kanada Hamilton, Ontario’da yaşamak nasıl bir şey? Orada yeni bir hayata başlamak ne kadar kolay? Hamilton pahalı bir şehir mi ve kariyer seçenekleri nasıl? Hamilton’da yaşamayı düşünüyorsanız, bunların hepsi çok önemli sorular.

Hamilton hakkında bilgiler

Şehir merkezi çekirdekte yaklaşık 537.000 nüfuslu orta büyüklükte bir şehirdir. 2001 yılında, birkaç küçük kasaba, yeni Hamilton Şehri ile birleştirildi ve sonuçta ortaya çıkan büyükşehir bölgesi, Ontario’daki üçüncü en büyük ve Kanada’daki dokuzuncu en büyük metropol bölgesi olan 747.000’in üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Hamilton henüz Toronto’nun çeşitliliğine ve çok kültürlülüğüne rakip değil. Kanada Hamilton nüfusunun neredeyse dörtte biri daimi ikamet edenler veya vatandaşlığa alınmış vatandaşlardan oluşuyor ve her yıl Kanada’ya yerleşen yeni gelenlerin sayısı son birkaç on yılda istikrarlı bir şekilde artıyor.

Hem Toronto‘ya olan yakınlığı hem de düşük kiraları sayesinde Hamilton, son zamanlarda büyüyen bir genç ve yaratıcı profesyonel kalabalığını şehir merkezinin çekirdeğine çekmeye başladı. Bu topluluk büyüdükçe, çeşitli restoranlar, mağazalar ve yaratıcı arayışlar da mevcut. Temalı barlardan özel restoranlara, niş zanaatkar dükkanlarına ve kolektiflere kadar Hamilton, Güney Ontario’da etkileyici bir yaratıcı merkez haline geliyor.

Hamilton, Ontario’nun en kalabalık beşinci şehridir, ancak nüfus yoğunluğu açısından 27. sırada yer almaktadır. Bu, herkes için bol miktarda alan olduğu anlamına gelir. Mülkler büyük olabilir, bol miktarda bahçe alanı olabilir ve nüfusun büyük bir kısmı şehir merkezinin etrafındaki dağınık banliyölerde yaşar. Çocuklar ve evcil hayvanlar için geniş bir alana sahip geniş bir banliyöde bir ev yapmak istiyorsanız, Hamilton’da yaşamak bu vizyonu yerine getirirken canlı ve kullanışlı olanaklar sağlayabilir.

Kanada Hamilton nerede ?

Hamilton, Güney Ontario’da, Toronto’ya arabayla yaklaşık 75 dakika uzaklıkta ve New York, Buffalo’da Amerika Birleşik Devletleri ile sınır geçişine iki saatten daha kısa bir mesafede yer almaktadır. Quebec eyaleti doğuda ve Amerika Birleşik Devletleri New York ve Michigan eyaletleri sırasıyla güneydoğu ve güneybatıdadır.
Ontario Gölü kıyısında yer alan Hamilton, geniş bir sahile sahiptir ve Hamilton’da yaşayan insanların ve ziyaretçilerin güzel göl kıyısından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak çeşitli koruma alanları ve aktivite merkezleri vardır.

Kanada Hamilton hava durumu

Hamilton’da yazlar ılıktır ve Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 22 ° C’dir, ancak bu sıcaklık, nem başladığında hızla daha yoğun hale gelebilir. Klimalar, yaklaşık Haziran ayından itibaren büyük olasılıkla kullanacağınız için akıllı bir yatırımdır. Eylül’e kadar.

Güney Ontario’nun çoğunda olduğu gibi, Hamilton’un baharı oldukça kısa ve ıslaktır, kendi başına bir mevsimden çok kış ve yaz arasında bir erime dönemi olarak hareket eder. Sıcaklıklar biraz daha ılımanlaşır, ancak kaldırımların nihayet sulu kar ve kumdan arındırıldığı Nisan ayına kadar kimse kışlık botlarını çıkarmaz. Sonbahar daha uzun ve daha yumuşaktır, hem şehirde hem de şehir merkezini çevreleyen birçok doğa parkurunda ve koruma alanlarında yeşilliklerin görkemli değişen renklerinin tadını çıkarmak için bolca zaman verir. Hamilton’da yaşayanlar da dahil olmak üzere çoğu Kanadalı için sonbahar, uzun ve soğuk kıştan önceki son temiz hava soluğudur ve Hamiltonluların eylül ve ekim aylarında dışarı çıktığını ve tadını sonuna kadar çıkardığını fark edeceksiniz.

Kanada’ya taşınmakla ilgili herhangi bir araştırma yaptıysanız, kış geldiğinde ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikriniz olabilir. Hamilton’da, diğer birçok Kanada şehrinde olduğu gibi, kışlar uzun ve soğuktur – ancak güney Ontario’dakiler kuzey ve batıdan daha az aşırıdır. Hamilton, tipik olarak yılın 129 günü boyunca donma veya daha düşük sıcaklıklar görür, ancak ortalama sıcaklıklar nadiren -10 ° C’nin altına düşer.

Hamilton’daki ilk kışınız yaklaşırken uygun soğuk hava kıyafetleri bulmak en önemli önceliklerden biri olacak ve botlara ve yıllarca sürecek bir paltoya yatırım yapmaya değer. Hamilton bölgesinde ve Toronto’ya yakın birçok outlet alışveriş merkezi, Eylül ve Ekim ayları arasında uygun fiyatlı kış malzemeleri satmaya başlar. Sonbaharın soğukluğuna katlanabiliyorsanız, Kasım ayının sonlarına doğru anlaşmalar için bekleyin. Kanada, Amerika Birleşik Devletleri’nin öykünmesiyle artan bir ‘Kara Cuma’ satışları gördü – mağazaların Kasım ayının üçüncü Cuma günü, Amerikan Şükran Günü’nden sonraki gün büyük fiyat indirimleri sundukları – ve bu, pazarlık yapmak için harika bir zaman. kış giyim zamanıdır.

Hamilton mahalleleri

Central Hamilton , her biri belirli özelliklere sahip birkaç mahalleden oluşur . Şehir merkezi çekirdeği, bazı yeni apartman binaları ile çoğunlukla işletmelerden ve kurumsal binalardan oluşur. Bu iş bölgesinden yayılan, 20. yüzyılın başlarından kalma aile evlerinden oluşan yerleşim bölgeleri, elverişli bir konumda kalırken büyüleyici bir mahalle atmosferi sunuyor. Hamilton’da yaşamak gerçekten her iki dünyanın da en iyisidir.

Bu mahallelerin çoğunda yerel restoranlar, mağazalar ve kolaylıklar ortaya çıktı ve James Street North ve Locke Street gibi sokaklarda, canlı bir topluluk hissi veren aile evleri arasında popüler yemek mekanları ve kafeler yer alıyor.

Hamilton, büyük bir birleşmenin yerel kasabalar Stoney Creek, Ancaster, Flamborough, Dundas ve Glanbrook’u Hamilton Şehri’ne getirdiği 2001 yılından bu yana büyük bir değişikliğe uğradı. Bu kasabaların kendi başlarına sunacakları çok şey var ve taşıtlar arasında popülerdir.

Hamilton’da dışarıda yemek

Hamilton’lular yemeklerini ciddiye alıyorlar ve şehrin mutfak sahnesi büyüyor. Birçoğu, Güney Ontario’nun verimli topraklarından yerel olarak yetiştirilen malzemelere odaklanıyor, ancak aynı zamanda dünyanın dört bir yanından çok çeşitli mutfaklar var. Toronton’lular bile Narcity ve Blog.TO gibi bloglar olarak not almaya başladılar.TO, gitmeye değer Hamilton restoranlarına sahipler – sadece kapınızın önünde olacaklar.

Dışarıda yemek yemek için özellikle popüler alanlar arasında, brunch, öğle yemeği ve akşam yemeği seçeneklerinin bol olduğu James Street North, King William ve Locke Street sayılabilir. Ayrıca harika bir yemek yemek için şehir merkezine gitmenize gerek yok. Dundas ve Ancaster gibi yakın kasabalar, keşfedilecek birçok gizli hazineye sahiptir.

Dışarı çıkmak istemiyorsanız, Door Dash ve Skip the Dishes gibi teslimat grupları Hamilton’da var.