Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için en ideal ülkelerden biriside Kanada Fransızca dil okulları programlarıdır. ABD’nin ana ticaret ortağı Kanada’dır, öyleyse neden Fransızca öğrenmek için Quebec’e gitmiyorsunuz? Avrupa için bütçe ayırmaktan endişeleniyorsanız, Quebec hem dil eğitimi için hem de eve yakın yeni bir kültürel deneyim için daha ucuz bir seçenektir. Quebec, hala Fransa ile yakın bağları olan Kanada’nın orijinal Fransız yerleşimcilerin ritüel mirasını sunuyor.

Kanada Fransızca dil okulları programlarına 4 haftadan başlayan sürelerle kayıt olabilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, uzman eğitim danışmanları ile iletişime geçerek Kanada dil okulları hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kanada Fransızca Dil Okulları

Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok seçenek vardır. Popüler Kanada dil okullarının yanı sıra üniversiteler bünyesinde eğitim alabilirsiniz.

Bir üniversiteye kaydolmadıysanız veya Fransızca’ya daha derinlemesine dalmak için birkaç hafta veya ay geçirmekle ilgileniyorsanız, Kanada’daki bir dil okulunda ders almak daha iyi bir seçenek olabilir. Dil merkezleri daha samimi olabilir ve Fransızca becerilerinizi geliştirmek için daha kişisel ilgi sağlayabilir.

Kanada’da Fransızca Nerede Öğrenilir

  • Quebec City, eyaletin başkentidir ve şehri işgal ettiklerinde İngilizlerin eski kalesine ev sahipliği yapar.
  • Montreal, Quebec’in en büyük şehridir ve Monocle tarafından “Kanada’nın Kültür Başkenti” olarak adlandırılmıştır. Aynı zamanda UNESCO Tasarım Şehri seçilmiştir.
  • Kanada’nın en kalabalık ikinci eyaletinde Fransızca Pratiği yapın.
  • Québec kelimesi, Québec Şehri yakınlarındaki St. Lawrence nehrinin daralmasına atıfta bulunan “daralır” anlamına gelen Algonquin kelimesinden gelir.
  • Bu vilayetin insanları “Québécois” olarak anılır. Telaffuz edilen ka-bec-kwa.

Kültürel Deneyimler

Montreal, Montreal Uluslararası Caz Festivali, Montreal Uluslararası Havai Fişek Yarışması, Just for Laughs festivali ve Dünya Film Festivali ile “festivallerin başkenti” olarak bilinir. Quebec City’nin Kış Karnavalı ve Mardi Gras, James’in Bond Buz Oteli’ni her yıl yeniden inşa edilerek hayata geçiriyor. Karnaval ayrıca buzla kaplı St. Lawrence Nehri’nde kano yarışlarını da içerir.

Kanada Fransızca Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

*Aşağıdaki ücretler ortalama fiyatlardır. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçin.

4 Hafta 1032 CAD
8 Hafta 2064 CAD
12 Hafta 2976 CAD
16 Hafta 3968 CAD
24 Hafta 5160 CAD
28 Hafta 6020 CAD
36 Hafta 7740 CAD

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.