İki anadilin hakim olduğu ülkeler arasında yer alan Kanada, sadece İngilizce dil okullarına sahip değildir. Aynı zamanda Kanada Fransızca dil okulları’da sıklıkla tercih edilmektedir.

Neden Kanada dil okullarını tercih etmeliyim ?

Kanada Fransızca Dil Okulları

Fransızca konuşulan birçok eyalet bulunmaktadır. Dünyanın en kaliteli eğitim sistemine sahip olan ülkesi Kanada, ekonomik fiyatlarla Fransız dil eğitimi hizmeti sunmaktadır.

İngilizce, Kanadalıların yaklaşık üçte ikisinin ana dilidir, fakat hem İngilizce hem de Fransızca ülkenin resmi dilleridir ve bütün Kanadalılar ikinci bir dil öğrenmeye teşvik edilirler. Bu, Fransızca öğreten farklı kurslara sahip pek çok özel okul, kolej ve üniversitenin bulunduğu anlamına gelir.
Kanada’da Fransızca öğrenenlerin çoğunluğu, İngilizce konuşan Kanadalılar’dır, fakat son yıllarda Fransızca öğrenmek için ülkeye gelen yabancı öğrencilerin sayısında önemli bir bir artış vardır. Kanada genelinde düzenlenen Fransızca dil kursları sayıca pek çok ve çeşitli olduğu için, Fransız dilini öğretenler için yabancı öğrenci piyasası geniştir.